Zahradní sekačka není zrovna nejmenší, takže si může z prostoru garáže ukousnout pořádný kus. Obzvláště, pokud započteme prostor kolem ní, který musíme nechat volný, abychom se k sekačce mohli v případě potřeby co nejsnáze dostat. Tato skutečnost je často také dost opomíjena.

lawnmower 2786525 960 720 pixabay Skitterphoto

Mnohé sekačky v českých garážích tak nejen překážejí, ale cesta k nim může být „opičí dráhou“.

Jde to však i lépe, a tak vám prozradíme, jak skladovat sekačku v garáži rozumně a pohodlně (a čemu se vyhnout).

Co nedělat

Přestože běžně jako jedno z prvních doporučení, jak co nejlépe nakládat s úložným prostorem, platí, že byste měli co nejvíce využít vertikální prostor, v případě zahradní sekačky to rozhodně nedělejte.

Při vertikálním uložení sekačky totiž může dojít k odkapávání oleje a paliva do motoru, a hrozí tak její zničení. Pokud tedy u modelu výrobce jasně neuvádí, že se dá skladovat i vertikálně, sekačku do garáže umisťujte vždy na podlahu.

 

Tipy na úschovu sekačky v garáži


1# Roh garáže

Nejjednodušší a praktické řešení je prosté uložení sekačky do rohu, ty bývají často volné a přístupné. Toto řešení je ale vhodné jen pro opravdu prostorné, resp. dvou a vícemístné garáže. Menší garáže pro jedno auto zkrátka nenabízejí dostatek prostoru na to, aby se dalo k sekačce pohodlně přistoupit.

2# Prostor pod regály

Máte po stranách garáže regály? Pak je velká šance, že zatímco police jsou plné (a uložení sekačky do jedné z nich sice možné, ale nepraktické, otázkou je, zda i bezpečné), prostor pod regály je nevyužitý a dostatečně vysoký na to, abyste tam mohli sekačku bez problému uložit.

Nejenže ji odsud také rychle vytáhnete, ale cesta k regálům bývá již z podstaty volná, takže se dostanete snadno i k sekačce.

Je třeba však zmínit, že skladování sekaček a podobného zahradního náčiní v garáži je sice běžné, ale obecně se na místo toho doporučuje k jejich úschově použít zahradní domek, k tomuto účelu primárně určený.