Nemůžete se rozhodnout, jestli pořídit garáž, nebo přístřešek na auto? Pořiďte si obojí v jednom atraktivním a všestranném kompletu.

Míváte problém na první dobrou zaparkovat do garáže a navíc se obáváte, že při tom do něčeho s vozem narazíte? Už nemusíte – máme pro vás totiž seznam hned pěti praktických zlepšováků, které vás tohoto problému zbaví, a to snadno a (většinou) levně.

Podívejte se s námi na dvojici dvoumístných garáží ze sortimentu Hobbytec.cz, nejde jen o garáže plechové.

Překvapivě mnoho majitelů údržbu vrat své garáže podceňuje. Je to chyba nejen proto, že pravidelná péče prodlouží jejich životnost, ale jejich celkový stav ovlivňuje i to, zda vám
v případě poruchy či poškození vrat bude dodavatelem/výrobcem uznána oprava či výměna v rámci záruky.

Většina garážových vrat je dnes vícedílná, to však neznamená, že jde vždy o nejlepší řešení. Proto se tentokrát zaměříme na výhody jednodílných vrat a důvody, kdy a proč se vyplatí toto řešení.

Na barvě a detailech záleží, a nejen pokud jde o garáž samotnou. Také její jednotlivé části, zvláště pak garážová vrata, která jsou tím prvním, čeho si všimneme, by měly ladit. Jaká je v případě garáže ta správná barva?

Způsobů, jak můžete svému vozu zajistit bezpečné parkování a sobě úložný prostor mimo hlavní obytnou plochu domu, je více, ale jen málokterý zvládne nabídnout obojí za tak příznivou cenu a v tak krátkém čase jako náš aktuální tip – montovaná garáž s omítkou a sedlovou střechou na Hobbytec.cz. Navíc ve stylovém provedení.

Přestože jsou na trhu levnější alternativy, jak zajistit svému vozu místo k parkování, například přístřešky na auto, investice do vlastní garáže se v roce 2021 ukazuje ještě výhodnější než kdy dříve.

Pracujete či plánujete pracovat z pohodlí domova, ale schází vám v něm prostor, který by sloužil jako vaše domácí kancelář? Zřiďte si ji v garáži.

Únor 2021 je zasvěcen všem, kteří se v plánování neomezují a potřebují pro své vozy a projekty kvalitní garáže od prověřených výrobců a za příznivou cenu. V novém Tipu měsíce si proto představíme hned dvojici garáží – jednu montovanou, druhou z betonu.

S tím, jak se moderní automobily zvětšují a zabírají stále více místa, se stává, že řada v minulosti postavených garáží na jejich pohodlné parkování nestačí. Proto jsme pro vás připravili pár tipů, jak vymáčknout z malé garáže prostor navíc.

Rádi byste do své zděné nebo betonové garáže dostali více barev, případně jen s jejich pomocí oživili její lety lehce zašlý lesk? Máme pro vás pár tipů na vhodné použití barev a jejich odstínů, a to i s doporučením jak a kde mají být v garáži použity.

Na co byste měli brát ohled při výběru garáže pro velké vozy či osobní dodávky, abyste si zajistili pohodlné a bezpečné parkování? Které produkty z nabídky Hobbytecu volí ostatní majitelé?

Zahradní sekačka není zrovna nejmenší, takže si může z prostoru garáže ukousnout pořádný kus. Obzvláště, pokud započteme prostor kolem ní, který musíme nechat volný, abychom se k sekačce mohli v případě potřeby co nejsnáze dostat. Tato skutečnost je často také dost opomíjena.

Hledáte levný způsob, jak vyřešit garážování svého auta nebo zřídit dílnu na chalupě? Máme pro vás pár tipů.

Přemýšlíte, jestli si pořídit garáž, nebo raději přístřešek na auto? Proč to rozhodování, když můžete mít obojí dohromady, a dokonce bez zásadního zvýšení rozpočtu?

Představujeme vám výběr nejoblíbenějších modelů garáží jednotlivých kategorií za uplynulý rok.

27.12.2020

Máme pro vás tři jednoduché, ale účinné způsoby, jak se snadno vypořádat s rozbředlým sněhem v garáži během zimy. Navíc levně, anebo dokonce úplně zdarma,

19.12.2020

Když se ukáže nutnost „nafouknout” úložný prostor garáže, způsobů, jak toho dosáhnout, je hned několik. Ukážeme vám, jak poznáte, že právě teď je čas se do akce opravdu spustit. Uvedeme čtyři základní indikátory, které jsou však přes svou zřejmost často přehlíženy. Zjistěte, jestli některý z varovných signálů neopomíjíte i vy.

12.5.2020

Jsou prvky, které by měly být součástí každé moderní garáže a dílny, a nejedná se v prvé řadě jen o kvalitní nástroje, ale spíše o naprosté základy, jimž řada majitelů nevěnuje při zařizování garážových dílen dostatečnou pozornost. Ale to by měli.

5.12.2020

O tom, co do garáže rozhodně nepatří, jsme vás informovali už několikrát, proto se tentokrát zaměříme na ty věci, kterým pobyt v garáži naopak svědčí více než zahradní domek nebo třeba půda.

25.11.2020

Názory na to, zda má smysl automobil, s nímž v zimě příliš nebo vůbec nejezdíte, na zimu zazimovat, se různí, ale pokud se do zazimování svého vozu chcete pustit, nabízíme několik základních tipů, které se vám mohou hodit.

18.11.2020

Podzim sice ještě neskončil, ale už nyní se vyplatí postupně připravit garáž na zimu. Máme pro vás první část plánované série. A začneme u základů, které pravděpodobně napadnou i vás (takže máte půl práce hotovo), ale přesto je dobré si je připomenout.

11.11.2020

Zaparkovat auto do garáže na první dobrou může být občas téměř neproveditelný úkol, a to ani zdaleka nemusí být hlavní příčinou nedostatečné zkušenosti řidiče. Mnohem častěji je strůjcem komplikací samotná garáž. Jak ji můžete vylepšit, aby pro vás bylo parkování lehké jako facka?

4.11.2020

Možná vás to překvapí, ale při skladování pneumatik dělá většina z nás stejné chyby. Znáte je? Pokud ne, ty základní si představíme a spolu s nimi také tipy, jak uchovávat pneumatiky v garáži správně.

28.10.2020

Zajímá vás, jestli a jak je možné přizpůsobit plechovou garáž na míru tak, aby vyhovovala přesně vašim specifickým požadavkům či možnostem? V tomto článku se na tuto otázku podíváme podrobněji.

21.10.2020

Zajímá vás, jak je to se stavebním povolením, stavební přípravou, omezeními nebo cenou plechových garáží? Máme pro vás odpovědi nejen na tyto, ale i další časté dotazy.

14.10.20.20

Pořídit garáž za pár tisíc je snadné, ale pořídit takovou, která sice není nejlevnější ze všech, ale přesto cenově dostupná, a především KVALITNÍ, to už je o poznání náročnější. Proto pro vás máme tentokrát tip na tři plechové garáže s cenou do 30 000 Kč, které i za málo peněz nabízejí „hodně muziky“. A navíc jsou mezi našimi zákazníky velmi oblíbené. Jednotlivé garáže jsme navíc schopni uzpůsobit zcela na míru každému zákazníkovi a plánovaným účelům garáže

7.10.2020

Co byste měli udělat, než odložíte kolo do garáže, a jakým způsobem jej můžete v garáži skladovat efektivně – tedy aby nepřekáželo?

30.9.2020

Pokud ne, právě se dozvíte, že je na trhu mnohem více druhů plechových garáží, než by se zdálo. A že se od sebe výrazně odlišují. Pro lepší přehled vám jednotlivé segmenty stručně představíme.

23.9.2020

Potřebujete garáž pro své auto, práci nebo hobby, ale máte jen mlhavou představu, kolik stojí? Zde jsou základní informace.

8.9.2020

Schází vám v obci či u komerčního projektu garážové prostory potřebujete vzniklou situaci řešit rychle, levně a efektivně? Plechové řadové garáže od Hobbytec.cz jsou přesně tím, co hledáte. A tady je 7 důvodů, proč.

1.9.2020

Plechová garáž představuje perfektní řešení v mnoha situacích a bývá zpravidla levnější než přístřešek na auto. Co ale spojit obojí dohromady?

25.8.2020

Říkáte si pokaždé, když se rozhlédnete po garáži: Čert, aby se v tom vyznal? Právě vám je určen tento článek – zjistíte jak dát všemu ve vaší garáži smysl a řád jednou provždy.

18.8.2020

Pěkná a levná plechová garáž není žádný mýtus. Naše plechová dvojgaráž je jasným důkazem – a ještě nabízí spoustu dalších plusů. Přesvědčte se sami.

11.8.2020

Chystáte se pořídit garáž, ale zatím stále hledáte tu nejvhodnější? Právě vám je určen tento článek, v němž vám stručně představíme výhody trojice nejprodávanějších garáží ze sortimentu Hobbytec.cz

4.8.2020

Zjistěte, jak můžete jednoduše – jen v několika krocích – odstranit nežádoucí zápach z garáže.

28.7.2020

Že se čas od času vyplatí vymalovat stěny garáže, je asi všem jasné, ale víte, proč byste neměli vynechat ani betonovou podlahu? Jsou k tomu hned tři důvody, které si dnes ve stručnosti shrneme.

21.7.2020

Víte, co značná část budoucích majitelů u svých nových garáží často a ke své škodě přehlíží? Pokud ano, skvěle. Pokud ne, čtěte dále.

7.7.2020

Přestože trendy velí stavět garáže jako součást domu, zapomínat by se nemělo ani na garáže stojící samostatně. I když jsou vzdálené od hlavní stavby, stále mají co nabídnout. Proč a kdy se vám vyplatí?

1.7.2020

Chytrým rozdělením prostoru garáže na jednotlivé zóny vytěžíte ze zdánlivě omezené plochy překvapivě mnoho nového úložného místa. Jak na to?

23.6.2020

Přečtěte si, jaké výhody vlastnictví velké garáže přináší. A zjistěte, proč jejich popularita rok od roku roste.

15.6.2020

Chcete vědět, jak zvýšit zabezpečení auta proti krádeži, aniž by vás to něco stálo? Tady jsou naše tipy na často opomíjené způsoby, jak toho dosáhnout.

8.6.2020

Obětovat pár vteřin navíc na zaparkování do garáže se vám bohatě vyplatí. A důvodů je více, než vás možná napadá. Zjistěte i vy, jak vám garážování ušetří hromadu starostí a času.

1.6.2020

Ať už jste se rozhodli pro pořízení plechové garáže, abyste měli kde zaparkovat, nebo uskladnit vše, na co vám doma ani na půdě nezbylo místo, anebo z obou důvodů, vyplatí se vědět, co byste v garáži neměli nechávat za žádných okolností. A to...

24.5.2020 

Nejspíš se budete divit, ale normou udávaný minimální rozměr garáže vám nemusí stačit. Známe důvody, proč zvolit takovou minimální velikost garáže, aby pro vás bylo její používání pohodlné, a to jak nyní, tak i v budoucnu. Známe i jednoduché řešení jak.

16.5.2020

Dílna v garáži není ničím ojedinělým, ale protože prostor zpravidla sdílí ještě automobil a nezřídka i hromada zahradního vybavení, je potřeba vše důkladně promyslet, připravit a zorganizovat tak, aby vám i garážová dílnička nabídla plnohodnotný pracovní prostor. Jak na to?

8.5.2020

Způsobů, jak osvítit příjezdovou cestu do garáže nebo chodník okolo domu, je celá řada. Mezi nejmodernější jednoznačně patří nájezdová svítidla. Co je to nájezdové svítidlo a jaké vlastnosti by mělo mít, aby vám vydrželo celá léta, zjistíte v našem článku.

1.5.2020

Osvětlení příjezdové cesty vypadá jako jednoduchá záležitost, a v mnoha směrech takovou i je, ale i v tomto případě je dobré držet se několika zásad.

23.4.2020

Jak garáž, tak i přístřešek na auto mají svá pro a proti. A protože každý z nás má jiné požadavky, nedá se říci, čemu dát přednost. Volíme podle svých konkrétních požadavků. Sepsali jsme proto stručný přehled výhod i drobných mínusů obou řešení a věříme, že vám tím výběr usnadníme.

15.4.2020

Víte, že by mělo osvětlení do garáže splňovat jiné standardy než to určené do domácnosti? V tomto článku vám je představíme a dozvíte se také, jaké je nejlepší umístění světla do garáže.

8.4.2020

Podívejme se na další pětici věcí, které byste měli v garáži skladovat jen v případě nejvyšší nouze. Nejlépe však vůbec, protože si tím časem můžete způsobit problém.

1.4.2020

Betonová podlaha do garáže patří stejně jako auto a nářadí. Ve srovnání s ostatními materiály vyniká svou životností a její povrch se snadno udržuje. V podstatě 97 % nečistot jednoduše smetete nebo spláchnete vodou a máte zase čisto. Přesto jsou situace, kdy tato blesková údržba nestačí. Stačí pár skvrn od oleje a problém je na světě.

25.3.2020

Zjistěte, co vše vám může plechová garáž s omítkou nabídnout a porovnejte nabídky oblíbených výrobců. Při výběru své garáže tak budete mít perfektní přehled.

18.3.2020

Pojištění vybavení garáže či automobilu je předmětem pojištění majetku. Mimo jiné sem patří i pojištění movitých věcí a havarijní pojištění. Na obě se nyní podíváme blíže.

10.3.2020

Levné plechové garáže i eurogaráže mají mnoho společného. Jsou mobilní, montáž zabere jen pár hodin, nemusíte k jeich pořízení shánět stavební povolení, a jste-li zruční, zvládnete je postavit svépomocí. Nemluvě o široké škále využití. Věděli jste ale, že existují různé typy plechových garáží? V tomto článku si shrneme rozdíly mezi nimi.

3.3.2020

Plechová garáž je jako stvořená pro parkování automobilu, ale také skladování všeho, na co vám doma nezbývá místo. Tedy… téměř všeho. Co byste naopak v žádné garáži skladovat neměli?

plechová garáž - eurogaráž

25.2.2020

Zabezpečit dům proti vloupání je samozřejmost. Na zabezpečení garáže přitom většina Čechů zapomíná, přestože uvnitř parkují auto a ukládají další věci v hodnotě desítek až stovek tisíc korun. Nedělejte stejnou chybu – přečtěte si, jaký vybrat zámek a další tipy na zabezpečení (nejen) plechové garáže.

18.2.2020

Zjistili jste, že má pro vás plechová garáž spoustu výhod, a proto jste se rozhodli, že si ji koupíte? Možná máte už i vybráno… A (možná) jste zapomněli na to nejdůležitější – přípravu. Jaké jsou tři nejčastější chyby v této fázi?

11.2.2020

Řada lidí ke své vlastní škodě plechové garáže opomíjí. A často jenom z toho důvodu, že jsou levné. Přitom nabízejí široké možnosti a řadu výhod, o kterých si zděná garáž může nechat leda zdát. Nedělejte stejnou chybu, a zjistěte, proč i plechová garáž stojí za pořízení

27.2.2018

Podíl garáží stavěných svépomocí poslední dobou klesá ve prospěch garáží hotových. Je to naprosto logické. Hotové garáže nabízejí kvalitu, příjemnou cenu. Stále větší zájem je i o plechové garáže, které dříve byly popelkou.

5.2.2018

Kdo chce garážovat vůz, obvykle nechce čekat. Proto hledá řešení parkování svého vozu, které by bylo nejenom kvalitní, ale zároveň i rychlé. Takovou možnost nabízejí plechové garáže.

29.11.2017

Rozhodnutí o stavbě nové garáže už u vás doma padlo a je jednoznačné. Chcete ji. Ovšem další etapa spočívá v tom, rozhodnout se z jakého materiálu byste garáž chtěli. Plachtovina vám připadá jako v podstatě spíše provizorní řešení, a tak se vlastně v reálu nakonec rozhodujete mezi plechem a betonem.

12.10.2017

„Přístřešek je málo, potřebuji pro svůj vůz něco komfortnějšího,“ přemýšlíte. Máte strach, že vám auto poškrábou vandalové, kteří neváhají vlézt i na váš pozemek. Možná se bojíte, že zloději budou takoví filutové a poradí si i se zamčenou branou. To samozřejmě nelze vyloučit. Do mysli se vám proto vkrádá otázka, zda pro svůj vůz raději nepořídit rovnou garáž.

7.9.2017

Potřebujete garáž a potřebujete ji hned? Jsou situace, kdy potřebujete zajistit ochranu pro svůj vůz co nejrychleji. Potom není čas stavět zděnou garáž svépomocí. V takovou chvíli uvítáte řešení v podobě již hotové garáže, a to například garáže plechové. Díky ní můžete garážovat ještě ten den.

16.8.2017

Pokud organizujete na zahradě nějakou akci, není potřeba se bát počasí. Stačí, když si na zahradu postavíte party stan a vaší zábavě s přáteli nebude bránit ani déšť. Stany lze vybavit také osvětlením a vytápěním.

2.8.2017

Zahradní traktor vás může stát tolik, co ojeté auto. Je proto se stejnou důsledností jej potřeba vybrat. Špatná investice by vás mohla mrzet.

25.7.2017

Máte-li velkou zahradu, je vhodné uvažovat nad zahradním domkem. Poslouží pro děti na hry, i jako bouda na nářadí.

19.7.2017

Dřevo jako přírodní materiál na popularitě nijak neztrácí. Protože se skvěle hodí do zahrady, volíme často zahradní nábytek. O ten je však potřeba pečovat.

13.7.2017

Kvalitní garáž je nejlepší způsob, jak své auto ochránit před mnoha povětrnostními vlivy. Nemusíte přitom investovat stovky tisíc a čekat měsíce. Mobilní plechová garáž je k dispozici ihned.

6.7.2017


Pokud se chcete věnovat pěstování rostlin naplno, budete potřebovat víc než jen odhodlání a kvalitní zahradní náčiní. Budete si muset pořídit i skleník.

29.6.2017


Chcete si koupit garáž? Dnes už nemusíte nikam chodit, jednoduše si ji koupíte přes internet.

22.6.2017

Přestože jsou moderní auta dokonalejší, než jejich předchůdci, stání pod širým nebem jim nezpůsobuje korozi, je stále vhodným řešením si pořídit garáž.

21.6.2017

Schovat každý večer auto do garáže je tím nejlepším počinem, který může motorista udělat. Obvyklým problémem je však cena garáže, která se může pohybovat i ve statisícových částkách.

20.6.2017

Garáž není určena pouze jako skrýš pro auto, ale může zastávat daleko více funkcí, a to počínaje skladištěm a konče dílnou pro kutily.

19.6.2017

Prostorná garáž se hodí nejen k parkování vozu, ale může zastávat mnohem více funkcí. Problémem však může být cena.

16.6.2017

Chcete si u domu postavit garáž, ale na její realizaci vám chybí finanční prostředky? Existují i levnější cesty, jak můžete pořídit svému vozu odpovídající zabezpečení.

15.6.2017

Zabezpečit vůz před nešvary počasí jde nejen v tradiční cihlové či betonové garáži, ale i v garážích ze dřeva, případně v přístřešku pro auto.

14.6.2017

Možnost celoročního parkování neposkytuje pouze cihlová či betonová garáž, ale také varianta z plechu.

12.6.2017

Je důležité si uvědomit, že péče o zahradní nábytek nespočívá jen v jeho správném užívání, ale také skladování, které výrazně ovlivňuje životnost a vzhled nábytku.

23.5.2017

V přírodě nám stačí vyhloubit mělkou jámu, osadit ji kameny a ohniště je na světě. To samé lze i v zahradě. Vybrat si však můžete sofistikované řešení, díky kterému nebudeme mít vypálenou díru v trávníku, dokonce jej lze uskladnit v garáži či plechovém domku.

22.5.2017

Hledáte možnosti jak zabezpečit svůj vůz ve chvílích, kdy parkujete před domem? Zkuste plechovou garáž.

19.5.2017

Možná nevěříte, že jednopodlažní domy Lounge disponují izolací. Zdá se vám, že to není možné. Když vidíte vícepodlažní domy disponující masivními zdmi z cihel, jste ochotni uvěřit, že budou dobře izolovat. Nad montovanými domy ale kroutíte hlavou. Přitom to může být přesně naopak.

18.5.2017

Garáže dnes neslouží pouze ke garážování dopravních prostředků, ale slouží jako technické místnosti, dílny, sklady a další. Garáž musí být kvalitně vybavená a mít dostatek úložného prostoru.

17.5.2017

Potřebujete k domu garáž, ale nemáte čas, peníze či náladu stavět cihlovou stavbu? Stačí si pořídit garáž z plechu a máte rázem po starostech.

16.5.2017

Na stavbu plechových garáží či střech se používá pozinkovaný plech. Nátěr vrat, střechy či okapu z tohoto materiálu je často velký problém. Důvodem je špatná přilnavost většiny barev k zoxidovanému i nezoxidovanému zinku.

15.5.2017

Garáž ne vždy slouží pouze k parkování vozidla. Jedná se o stavbu s více funkcemi a v podstatě záleží na vás, k čemu ji budete využívat.

12.5.2017

V žádné garáži by neměl chybět vysoušeč vzduchu. Nikdy nevíte, kdy vám praskne hadice, vyteče myčka nebo přívalový déšť vytopí sklep.

11.5.2017

Trávník je to první, čeho si na zahradě všimneme. Pokud je zanedbaný, obvykle se nedostaví dobrý pocit ani ze zbytku zahrady. Dosáhnout kvalitního hustého pažitu ovšem není tak jednoduché a bez kvalitního nářadí prakticky nemožné.

Garáže dnes mohou vypadat různě, nemusí mít pouze podobu cihlové stavby, ale mohou být vyrobeny ze dřeva či plechu.

Chodník na zahradě slouží hlavně k tomu, abychom si nezlikvidovali pracně pěstěný zelený pažit. Otázka je, z čeho chodníček vytvořit?

5.5.2017

Zahradní zastřešení není doménou pouze altánů, ale i pergol. Tyto konstrukce jsou po architektonické stránce mnohem jednodušší a také obvykle i levnější.

4.5.2017

Na kompost odkládáme náš biodpad, můžeme říci, že jde o přírodní odpadkový koš. Pokud nechceme, aby nám hyzdila hromada kompostu zahradu, zvolte moderní kompostér.

2.5.2017

Hlavním důvodem, proč si pořizujeme bazén, je sport a odpočinek. Nikoho nebaví neustálá údržba a opravy. Také se vám nechce stále vytahovat z garáže vysavač bazénu? Pomůže vám kvalitní bazénové příslušenství.

2.5.2017

Garáže od pradávna fungovaly nejen k parkování vozidel, ale i jako dílny. K tomu je ale potřeba provést několik zásadních úprav.

28.4.2017

Práce na zahradě se s železnou pravidelností v zahradě opakují. Čeká na vás sázení, pletí, okopávání i zalévání zahrady, ale také údržba záhonů a trávníků. Je potřeba mít v garáži vhodné nářadí.

27.4.2017

Garáž není jen řešením jak zaparkovat vůz. Může sloužit také jako dílna, sklad, prodejna, apod. Proč uvažovat o garáži?

26.4.2017

Využíváte garáž nejen na parkování vozu, ale také na ukládání věcí či jako dílnu? Pak je vhodné si ji přehledně uspořádat.

24.4.2017

Nemůžete v noci usnout a stále se chodíte dívat k oknu, jestli vám někdo vašeho motorového miláčka nepoškodil? Zdravý spánek vám může pomoci vrátit kvalitní garáž.

21.4.2017

Auto není v bezprostředním ohrožení pouze tehdy, když je v pohybu, ale také když parkuje na ulici. Nikdy totiž nevíte, kdy vám nějaký obejda nepoškrábe lak nebo hůř, kdy přijde krupobití.