eurogaráž

Přinášíme vám přehled nejčastějších chyb, kterých se nejčastěji dopouštíme při realizaci garáže.


Výběr správné garáže


plechová garáž

Jednou z častých chyb je špatně zvolený typ garáže. Pro starý vůz vám postačí mobilní plechová garáž na míru. Není nutné hned investovat statisíce do přistavění garáže z cihel k domu. Vyrábí se z ocelového plechu, není doporučován hliník. Výhodou je možnost různých barevných provedení.


dřevěná garáž

Dřevěná garáž je oblíbené garážové stání s jednoduchou střechou. Její pořízení vás vyjde v řádu na několik tisíc korun.


plachtová garáž

Ten kdo nechce řešit stavbu garáže, využívá řešení v podobě plachtové garáže, kterou vůz jen zakryjete. Je určena pouze na parkování, vůz rozhodně před zloději neochrání.


zděná garáž


Nejvíce je zděných garáží, je však potřeba i několika měsíční úsilí, než je stavba garáže dokončena. Největším problémem je cena pořízení garáže a složitá administrativa.


Špatná velikost garáže

Dalším častým prohřeškem je špatně zvolená velikost garáže. Čím větší garáž stavíte, tím více peněz za ni zaplatíte. Vždy je potřeba počítat s rezervou místa pro větší vůz a manipulaci s vozem. Rychlé řešení jsou levné pozinkované garáže.


Podlaha v garáži

Garáž má svá specifika, například podlaha v garáži je vystavena větší zátěži než v domě. Měla by být snadno udržovatelná, odolná vůči chemikáliím a bezprašná. Nejlepší volbou je rovná betonová podlaha, která je opatřena ochranným nátěrem. Chybou je často nesprávný výběr podlahy, špatné spádování, například odvod vody směrem ven před garáž, kde následně v zimě zamrzá.


Špatné umístění garáže


Další častou chybou je nevhodné umístění garáže. Pokud je vaše garáž nevhodně umístěná, může snížit architektonickou hodnotu domu. Garáže by měly tvořit s domem jeden celek stejně jako například plot. Dostavba cihlové garáže k domu je otázka pro odborníka.