Dáváte si záležet na svém trávníku před domem? Bez kvalitní sekačky se neobejdeme. Pro její uskladnění poslouží i garáž.


Pro krásný trávník

O trávník je potřeba náležitě pečovat. Nejčastější činností, kterou na něm provádíme, je sečení. Čím je teplota vzduchu a půdy vyšší, tím tráva rychleji roste. Aby jsme měli trávník stále pěkný, je potřeba dodržovat jistá pravidla. Například při prvním a posledním kosení byste měli trávu pokosit tak, aby její výška byla větší než obvykle. Tráva na jaře bude mnohem odolnější.


Sekání zahrady bez chyb

Než se pustíte do prvního sekání zahrady na jaře, vytáhněte sekačku z garáže a řádně ji zkontrolujte. Pokud jste si nedělali starosti s jejím zazimováním, je potřeba vše dohnat na jaře. Trávník zkontrolujte, očistěte jej od kamenů a klacků, které by mohly poškodit nože sekačky. Nikdy nesekejte mokrý trávník, pokud nemáte robotickou sekačku, které déšť nevadí.


Výběr sekačky

Při výběru sekačky rotační sekačky nepodceňujte velikost sečené plochy. Akumulátorová sekačka zvládne pokosit plochu do 500 m2. Elektrické sekačky se hodí na plochy do 800 m2 a benzínové do 1500 m2. Při nákupu sekačky je potřeba porovnat jednotlivé parametry a konkrétní specifikace. Pro větší plochy vyberte zahradní traktor.


Jakou sekačku vybrat

Sekačku na trávu vybírejte podle typu trávníku. Dělí se na rotační a vřetenové sekačky, doplňují je strunové sekačky. Důležité jsou u sekačky parametry jako typ pohonu, záběr sekačky, sběrný koš, pojezd sekačky, dále je vhodné zjistit si, zda jde sekačka snadno nastartovat, jak je náročná na údržbu, pro sekání mokré trávy musí mít sekačka vysoké šasi. Pro členitější pozemek volte sekačku s členitým nastavením výšky. Zajímejte se o skladnost sekačky, aby se vám vešla do garáže či domku na nářadí.