Překvapila vás sněhová nadílka a vy musíte ručně odhrabávat sníh před garáží pokaždé, když potřebujete vyjet? Řešením je nákup sněhové frézy.


Jak vybrat sněhovou frézu

Sněhovou frézu využijete rychle a efektivně v místech, kam se nedostanete s větší technikou. Aby plnila fréza svou funkci jak má, je potřeba si vybrat správný typ. V první řadě musí fréza odpovídat vašemu pozemku.

Další důležité parametry jsou:

  • klimatické podmínky
  • velikost plochy
  • frekvence odklízení sněhu

 

Jednostupňovou nebo dvoustupňovou

Pro velký pozemek, parkoviště, silnice a na hory potřebujete výkonnou sněhovou frézu. Na velké plochy se hodí dvojstupňová fréza. Umožní odhazování sněhu na větší vzdálenosti. Nabírací šnek nahrne sníh do stroje a vzápětí jej vyhodí do dálky. Dvojstupňový motor si poradí s těžkým a udusaným sněhem.


Ve městech se vám skvěle uplatní jednostupňová fréza. Hravě si poradí s plochou před garáží, kolem domu. Tato fréza je mnohem lehčí a snadno se ovládá.


Jak poznám dobrou frézu na sníh

Dobrá sněhová fréza je kvalitní a spolehlivá. Důležitý je spolehlivý a kvalitní motor s dostatečným výkonem. Pomůže vám pak odstranit i velké množství sněhu, například při sněhových kalamitách. Důležité je, aby byla fréza snadno ovladatelná a dobře se s ní manipulovalo. Vhodný je elektrický startér, pro práci s frézou v mrazech a extrémních podmínkách. Jsou jim vybaveny profi i hobby stroje. Dražší modely mohou mít vyhřívanou rukojeť.


Důležitá je bezpečnost

Myslete také na svou bezpečnost. Používejte ochranné brýle a rukavice, ideální je také použití reflexní vesty. Je potřeba mít dobře přístupné ovládací prvky frézy, abyste nebyli nuceni sundávat rukavice vždy, když potřebujete nastavit frézu.