Potřebujete garáž a chcete tento problém vyřešit co nejrychleji, nejjednodušeji a s co nejnižšími finančními náklady? Výstavba zděné garáže potom jistě nebude pro vás to pravé. Naštěstí jsou tu i jiné možnosti, které těmto nárokům odpovídají mnohem lépe.


Betonová garáž je mobilní, cenově dostupná a prostorově nenáročná

Jednou z možností může být betonová garáž s podlahou. Jedná se o řešení, které je k dispozici okamžitě, takzvaně na klíč, jelikož tyto garáže jsou prefabrikované, sériově vyráběné produkty dodávané již v hotovém stavu.


Betonové garáže jsou cenově velmi dostupné a mají velice dlouhou životnost díky použití bytelné železobetonové konstrukce. To je činí také bezúdržbovými a velice mobilními. Betonovou garáž můžete umístit i do svahu nebo na jiný nevýhodný terén a nepotřebuje žádné základy, pouze připravené betonové pásy pro přední a zadní stranu buňky.
Umístění garáže se provádí jeřábem a kdykoli je možné garáž zase přemístit. K dispozici je také varianta v podobě dvojgaráže, případně je možné jednotlivé betonové garáže spojovat do celků a vytvářet tak stání pro vysoký počet aut.


Tyto prefabrikované garáže jsou vhodné i tam, kde je nedostatek prostoru, jelikož jsou v tomto ohledu velmi úsporné.


Montované plechové garáže jsou levné a jejich montáž je rychlá a jednoduchá

Další možností jsou montované garáže s omítkou. Tyto garáže jsou vyrobeny z pozinkovaných plechových pásů, které jsou odolné vůči korozi i deformaci a z vnějšku jsou opatřeny ještě vrstvou kvalitní omítky. Díky tomu působí tyto garáže jako zděné stavby, ale jsou mnohem levnější a jejich montáž je otázkou hodin.
Montované garáže se uplatní i ve špatně dostupných prostorách a instalují se bez základů – pouze na připravené betonové patky nebo na zámkovou dlažbu.