Ať už máte velkou nebo malou zahrádku, vyžaduje péči po celý rok. Nejvíce práce vás však čeká na jaře, kdy je třeba připravit pergolu i zahradu na sezonu.


Ruční nářadí je základ


Pořízením kvalitního nářadí si ušetříte spoustu energie. Některé druhy nářadí jsou pro zahradu zbytečné, bez jiného se zase neobejdete. Základem pro údržbu zahrady jsou motyky, rýče, hrábě, vidle, zahradní nůžky a drobné nářadí, nůžky na trávu a sekera.

Na prořezání stromů a sekání trávy

Máte-li v zahradě ovocné stromy, pak je potřeba pořídit si pilku nebo nůžky na silné větve. Na jaře je třeba ořezat slabé větvičky. Na živý plot si pořiďte kvalitní plotostřih. Dalším nezbytným pomocníkem, který nebude jen stát pod pergolou, je sekačka na trávu. Na oblibě nabývají drtiče větví a mulčovače. Službu vám udělá také vysavač listí nebo vyžínač, který si poradí s náletovými travinami a nepřístupným terénem.

Jak si zahradní nářadí vybrat?


Při nákupu zahradního nářadí nešetřete. Pokud sáhnete po levnějších kusech nářadí, může se snadno stát, že brzy se budete muset na nákup vydat znovu. U nářadí si proto všimněte z jakého je materiálu, jakou má ergonomii, zda je lehké, aby se vám s ním dobře pracovalo. Ruční nářadí musí být z nerezavějícího materiálu. Vybrat si můžete zpravidla nářadí na elektrický, benzínový nebo aku pohon.


Nakupujte od ověřeného prodejce


Chcete-li mít jistotu, že jste si nakoupili kvalitní nářadí a stroje pro svou zahradu, vybírejte si značky známé svou kvalitou a také si vybírejte ověřeného prodejce, který vám poskytne zákonnou záruku na zboží, má široký výběr a přiměřené ceny.