Parkovat auto venku není zrovna nejlepší variantou. Parkování můžete vyřešit mnoha způsoby.


Přístřešek pro auto

Konstrukce přístřešku je tvořena nosnými sloupy, které jsou spojeny příčnými trámy. Na ni je položena střecha. Přístřešek může stát volně v zahradě nebo může přímo navazovat na stěnu garáže nebo domu. Charakter přístřešku je pak určen zvoleným materiálem.


Garáž

Garáž je lepším řešením, zejména pokud máte starší model vozu bez pozinkované karoserie. Volba konkrétního typu garáže pak záleží na finančních možnostech, prostoru i preferencích. Klasická zděná garáž je nejdražším řešením a také nejnáročnějším.

  • Dřevěná garáž - je levnější a jednodušší varianta. Je potřeba pořídit i krytinu a podlahu.
  • Plechová garáž - montovaná garáž z pozinkovaného plechu nabízí antikorozní úpravu, pokud chcete hezčí vzhled, je možné vybrat si garáž s omítkou.
  • Prefabrikovaná betonová garáž - vám poslouží i po několik generací. Menší garáž pořídíte do 60 tisíc, včetně podlahy, vrat a dalšího příslušenství.


Garážová vrata

Bezpochyby důležitou jsou částí jsou garážová vrata. Umožní vám vstup a zároveň chrání váš majetek před odcizením. Existuje hned několik typů garážových vrat. Vybrat si můžete vrata výklopná, posuvná, rolovací a nejoblíbenější sekční vrata.

 

Osvětlení garáže

Do garáže je potřeba zajistit dostatek světla, zejména pokud ji používáte zároveň jako dílnu. Do garáže můžete dát stejné osvětlení jako do sklepa nebo průmyslové haly. Rozvod elektřiny se vyplatí, pokud slouží garáž jako dílna nebo sklad. Montované garáže mají zpravidla boční okno, kterým se dá přivést menší množství světla. Oblíbené je také využití prosklených tvárnic, tzv. luxfer, které se hodí do betonových nebo zděných garáží. Přinesou dostatek denního světla.