Zahradní čerpadla jsou velmi užitečným pomocníkem. Jeho koupí nic nezkazíte. Zaručujeme vám, že rozhodně jej nenecháte jen tak ležet v garáži.

Čerpadlo na zahradu

Na čerpání vody, která obsahuje nečistoty, se používají kalová čerpadla. Díky robustní konstrukci a spodnímu sání bez problémů odsajete znečištěnou vodu. Kalové čerpadlo by nemělo chybět ani ve vaši plechové garáži. Za dodržení určitých podmínek jej můžete použít také k čerpání čisté vody. Dodržujte však hygienické předpisy.

Rozdělení čerpadel

Povrchová čerpadla - se instalují nad hladinu vody, mají snadnou manipulaci. Po sezóně čerpadlo odmontujete a uskladníte v garáži nebo zahradním domku. Sací hloubka je omezena na max. 8 metrů.

Ponorná čerpadla - se umisťují pod vodní hladinu a zvládnou vyčerpat vodu z více než 8 metrů. Je méně hlučné, ale složitější na manipulaci. Voda nesmí vniknout do motoru, je třeba dbát, aby nebyla překročená stanovená hloubka ponoru.

Domácí vodárna

Vodu v domácnosti můžete čerpat pomocí domácí vodárny. Jedná se o soustavu složenou z čerpadla, spínače a tlakové nádoby, která určuje, jak často se bude čerpadlo spínat. Klasické čerpadlo musíte zapínat a vypínat sami, kdežto domácí vodárna se spouští automaticky.

Vodní automat

Moderním řešením je vodní automat, který kombinuje vlastnosti domácí vodárny i čerpadla. Má v sobě zabudovanou elektroniku, která rozpozná změny tlaku a automaticky se vypnou či zapnou. Čerpadla jsou nezbytnými pomocníky do každé domácnosti a na zahradu. Kdykoliv potřebujete odčerpat vodu z jezírka, ze studny, z bazénu nebo odsát vyplavenou garáž, hodí se vám právě čerpadlo.