Je čas připravit bazén na koupací sezónu, solární ohřev umožní prodloužit sezónu i na půl roku. Vytáhněte potřebnou techniku z garáže a připravte bazén.


Solární plachta

Leží vám v plechové garáži zcela zbytečně solární plachta? Měla by patřit ke standardnímu vybavení vašeho bazénu. Jako první má chránit bazén před padáním nečistot v době, kdy ho nepoužíváte. Solární plachta se podobá bublinkové fólii, stačí ji umístit přes den, kdy se nekoupete, na hladinu bazénu. Solární ohřev bazénu je velmi úsporný.


Solární panely

Nejen na přístřešku pro auto, na domě či garáži můžete mít umístěny solární panely. Ty můžete mít i na ohřev vody v bazénu. Solární panely dokážou zvýšit teplotu vody až o šest stupňů. Vybavení menšího bazénu pomocí solárních panelů není nijak nákladná investice. Instalace solárního panelu je snadná a zvládne to každý.


Tepelné čerpadlo

Nechcete vše nechávat jen na sluníčku? Pak vytáhněte z garáže plechové tepelné čerpadlo. Pořizovací cena čerpadel na ohřev vody v bazénu je mnohem nižší, než u čerpadel na ohřev vody v domě. Teplo odebírá z okolního vzduchu a vy získáte až 80% tepelné energie zdarma.


Prodlužte si koupací sezónu

Tepelné čerpadlo spolu se zastřešením bazénu vám umožní si prodloužit koupací sezónu. Mít vlastní bazén na zahradě bude pro vás skvělá výhoda. Nemusíte čekat, až se otevře veřejné koupaliště, sezónu můžete začít ihned, jakmile stoupne teplota vzduchu nad 20 stupňů Celsia. Tepelné čerpadlo umí také vodu příjemně ochladit, pokud stoupne teplota vody nad třicet stupňů. Můžete jej tak využívat maximálně, náklady na jeho pořízení tak nebyly zbytečnou investicí.