4.4.2017

Chodit do kůlny nebo do bazénu po trávě není zrovna nejvhodnější řešení.

 

Zámková dlažba na příjezdovou cestu

Nejenže v travnatém porostu může být skrytý střep, ale neustálým couráním sem a tam se pažit ničí. Proto je vhodné vystavět na frekventovaných trasách chodník, třeba ze zámkové dlažby. Zámková dlažba se vyrábí pouze z jediného materiálu - betonu. To, že je beton vysoce odolný a má dlouhou životnost, věděli už staří Římané a důkazem budiž i množství dochovaných staveb z dob římského impéria. Tento stavební materiál se nepoužívá pouze proto, že hodně vydrží. Dá se i snadno namíchat. Stačí pouze písek, voda, cement a štěrk. Při správně zvoleném poměru betonovou dlažbu neponičí ani tuhé mrazy. Zámková dlažba je ideální k plechové garáži.


Výběr

Při výběru dlažby se neorientujte výhradně cenami a vzhledem. Důležité jsou i jiné parametry, například nosnost. Pokud potřebujete pouze postavit příjezdovou cestu, je potřeba volit nejodolnější typ. Čím větší tlak dlažba vydrží, tím stoupá i její cena. Měli byste také zohlednit geologické podmínky místa, kde pokládku zámkové dlažby plánujete. Podle toho pak bude vypadat i podloží. Dlažba k montované garáži a příjezdové cestě musí mít tloušťku nejméně 8 cm.


Je k dostání všude

Dlažbu se zámkem si můžete sestavit v nekonečném množství barevných a tvarových variací. Zámková dlažba prodej je dnes na každém rohu. Jednotliví prodejci se tak dnes musí trumfovat nejen ve kvalitě a cenách, ale také v poskytovaných službách. Například ne každý je schopen si vybrat z katalogu, někteří by rádi viděli celé dílo pohromadě. Proto je součástí mnoha prodejen i ukázková místnost, ve které bývají ze zámkové dlažby vystaveny různé obrazce sloužící jako inspirace.


Podlaha na terasu

Ze zámkové dlažby se dají vytvořit nejen chodníky nebo cesty, ale i podlaha pro verandu. Stačí si v obchodě vybrat vhodný odolný typ, barvu a tvar a během jediného dne můžete mít dokonalé venkovní posezení s mozaikovou podlahou.