5.4.2017

Vaše zahrada by měla vyzařovat klidem. Pokud v ní máte umístěnu plechovou garáž, díky živému plotu se z ní stane nenápadná stavba.

 

Do každé zahrady patří živý plot

Zbavte se zvídavých sousedů i rušné ulici, zamaskujte plechovou garáž. Do každé zahrady se hodí jiný typ živého plotu. Nejrozšířenější jsou túje, jsou však i jiné možnosti. Vybrat si můžete také listnaté stromy a keře, ale i nejrůznější jehličnany.


Kterému plotu dáte přednost?

Výběr rostlin na živý plot přizpůsobte nejen místu, kde budou růst, například v okolí garáže bude stín, ale také podle toho, kolik času budete věnovat jeho údržbě. Volně rostoucí živý plot lépe přizpůsobíte velké zahradě. Na malý prostor naopak volte stříhané ploty.


Zkuste květy

Chcete zakrýt nevzhlednou garáž plechovou? Pak zvolte živé ploty, které vám pokvetou. Vyzkoušet můžete nádherné hortenzie, trojpuk, kdoulovec, ale i šeříky, štědřenec, tavolníky a bobkovišně. Nebojte se popustit uzdu své fantazii, se správnou kombinací vám pomůže odborník. Živý plot můžete nakombinovat tak, že vám jednotlivé keře pokvetou od jara do podzimu.


Hustý zelený plot

Chcete-li oddělit pozemek od rušné komunikace, poslouží vám k tomu hustý plot z jehličnanů. Lze jej libovolně sestřihávat, s pravidelnou údržbou vám nezabere mnoho prostoru. Tímto plotem můžete olemovat také příjezdovou cestu, okolí garáže či parkovací plochy. Vyzkoušet můžete túje, ale také již zmíněnou bobkovišeň, cypriš, hlohyni, cesmínu, ale i tis, který je naprosto jedinečnou rostlinou na živé ploty. Nevadí mu i hluboký řez, ale velmi rychle vyroste i ze starého dřeva, čímž se liší od jehličnanů.