10.4.2017

I když si pořizujete jen levnou plechovou garáž, je potřeba se vyvarovat několika chyb, aby vám sloužila správně po dlouhá léta.


Dřevěná garáž

Ekonomicky nejpřijatelnější variantou je dřevěná garáž. Jedná se v podstatě o jednoduchou dřevostavbu. Od takovéto garáže není možno očekávat příliš. V zimě promrzá, v létě je v ní horko. Dřevěnou garáž můžete doplnit o betonovou podlahu. Dřevěnou garáž si můžete vybudovat také svépomocí. Vyhněte se však špatnému výběru materiálu. Nesmíte ani zapomenout na správný postup stavby. Nepodkládejte svislé sloupy kamenem či cihlami. Raději zvolte betonové patky.


Plechová garáž

Velmi oblíbené jsou u nás pozinkované plechové garáže. Jsou o něco nákladnější než dřevěné. Plechy je možné přivařit či přišroubovat k ocelové konstrukci. Jelikož mají zloději rádi kovy, rozhodně nevolte čistě hliníkové řešení. Mnohem déle vám vydrží nerezový plech. Díky barevnému nátěru nebude vaše garáž působit nevzhledným dojmem.


Nepřehánějte to s velikostí

Čím větší garáž si pořídíte, tím více za ní zaplatíte. Nepřehánějte to s velikostí. Zbytečně velká garáž zabere mnoho prostoru. Naopak příliš malá garáž snižuje komfort pohybu i skladování věcí. Rozměry garáže vybírejte podle způsobu využití. Na straně řidiče dodržujte minimální vzdálenost od stěny 0,6 - 1 m.

 

Dodržujte požární a bezpečnostní předpisy

Nejčastější chybou je dodržování bezpečnostních a protipožárných předpisů. Musí být splněny podmínky umístění. Pokud využíváte v garáži chemikálie, oleje a benzín, je potřeba je mít správně uskladněny. Materiál garáže by měl být odolný požáru. Nezapomeňte také na hasící přístroj, který musí být v každém typu garáže.