11.4.2017

Zcela zamezit zlodějům v ukradení vašeho vozu nikdy dokonale nemůžete, ale dobrá garáž může působit preventivně. Navíc poskytuje ochranu před deštěm a škodlivým slunečním zářením.


Poohlédněte se po alternativách

Můžete si vedle domu postavit klasickou cihlovou garáž, ale to by byly vyhozené peníze. Pokud potřebujete pro své auto kvalitní ochranu za přiměřenou cenu, jděte do plechu. Plechové garáže pozinkované vydrží opravdu hodně. Pozinkovaný plech navíc nekoroduje, takže i když je venku dlouhodobě ošklivo, nebude to pro vaši plechovou garáž znamenat žádné problémy.


Sestrojte si garáž sami

Plech je lehký materiál, proto je jako stavební materiál pro montovanou garáž ideální. Dodávají se nesestavené, takže montáž je obvykle na zákazníkovi. Sestrojit plechovou garáž může být překážkou pro lidi, kteří nikdy nedrželi šroubovák v ruce, ale průměrně zručný jedinec dokáže tento typ konstrukce sestavit během jediného dne. Samozřejmě, že součástí celého balíku bývá i podrobný manuál, ve kterém je veškerý postup obsažen.


Jiné možnosti užití

Existuje hodně lidí, kteří si garáž objednají, i když nevlastní auto. Nejedná se ale o žádné blázny, obvykle jsou to zahrádkáři. Ti totiž potřebují levnou a snadno zhotovitelnou konstrukci, která může sloužit třeba jako skladiště pro zahradní nástroje, případně doplňky k bazénu. Není ovšem problém obě funkce spojit dohromady. K tomu nejvhodnější plechová garáž na míru, která se vyrábí přesně podle požadavků zákazníka.


Stačí pevný podklad

Proto, abyste měli na dvorku plechovou garáž, nepotřebujete povolení ze stavebního úřadu. Není dokonce potřeba vykopávat žádné základy, ovšem jen tak na trávě garáž taky stát nemůže. Betonový podklad by ale ve většině případů měl stačit. Záleží samozřejmě na rozměrech celého objektu.