13.4.2017

Auto není v bezprostředním ohrožení pouze tehdy, když je v pohybu, ale také když parkuje na ulici. Nikdy totiž nevíte, kdy vám nějaký obejda nepoškrábe lak nebo hůř, kdy přijde krupobití.


Nejbezpečnější ochrana

Předcházet tomu lze relativně jednoduše, a to koupí nebo stavbou garáže. Cihlové varianty jsou ale drahé a jejich budování také není otázkou několika dnů. Mnohem lepší volbou je pozinkovaná nebo barevná plechová garáž. Plech sice není ani zdaleka tak odolný jako cihla nebo beton, ale možností, jak by se mohla plechová konstrukce poškodit vlivem počasí, u nás mnoho není. Naštěstí v českých zeměpisných šířkách neřádí tornáda ani uragány, takže se nemusíte bát, že by vám garáž strhl vítr.


Jsou pohyblivé

Plechové garáže se vyznačují nízkou cenou i hmotností. Jejich převoz tudíž není žádný složitý úkol. Nepřevážejí se ale vcelku, nýbrž v rozmontovaném stavu. Složit je zpátky zvládnou dva lidé s dvěma šroubováky a návodem během pár hodin. Samozřejmě záleží na velikosti a typu. Montovanou garáž tak můžete vzít snadno s sebou například při stěhování.


Jsou multifunkční

Základní funkcí všech plechových garáží je ochrana vozidel před negativními venkovními vlivy. To ovšem neznamená, že se nedají používat i jinak. Hlavně plechová garáž na míru může mít mnoho podob. Stačí se domluvit s výrobcem a on vám sestaví garáž vašich snů. Rozměrnější stavby pojmou i více vozů. Některé dokonce zastávají funkci nejen garáže, ale i krytého stání. Záleží pouze na schopnostech výrobce, vaší fantazii a co je obvykle nejdůležitější, stavu vašeho konta.


Nulová údržba

Další nespornou výhodou montované garáže je bezúdržbovost. Plech je jednoduše omyvatelný, takže špínu ze stěn stačí spláchnout proudem vody. Jedinou starost může dělat okap, který se rád zanáší hlavně na podzim. Odstraňování spadaného listí ze žlabu není zrovna odpočinková činnost, ale pokud je garáž situována daleko od stromů, máte po starostech.