20.4.2017

Udržovat vůz v permanentním bezpečí není možné, alespoň ne při jízdě. Můžete být těmi nejlepšími řidiči na světě, ale na silnici nikdy nejste sami. Jiné to je, když je auto zaparkované.

 

Bezpečnost především

Výběr správného parkovacího místa může snížit na minimum možné riziko poškození při řádění vandalů, zvláště pokud si zvolíte hlídané parkoviště. Není-li však zastřešené, nemůžete se spolehnout na to, že vám auto nepoškodí například kroupy. V běžném životě však potřebujeme zajet na úřad nebo nakoupit, ale nemáme možnost volby dokonale chráněného parkování. Dokonce ani před domem si nemůžeme být jisti, že nám našeho motorového miláčka někdo nepoškrábe. Proto je lepší si pronajmout či koupit garáž.

 

Vlastní dům

Ve většině měst si lze garáž pořídit, ta však může být situována na druhém konci města, což rozhodně není ideální řešení. Největší výhodu mají majitelé vlastních rodinných domů, kteří si mohou opatřit garáž hned vedle domu. A volba nemusí padnout na zděnou stavbu, plechové garáže nabízejí stejné bezpečí, pouze za mnohem výhodnější ceny. Navíc není v tomto případě potřeba vyřizovat žádné stavební povolení, ohláška stačí. Levná plechová garáž je totiž lehkou konstrukcí, která nepotřebuje základy.

 

Modely na míru

Základní montovaná garáž je obvykle dimenzovaná pro jedno vozidlo, ale to neznamená, že byste si nemohli pořídit větší konstrukci, která může sloužit nejen k parkování, ale zároveň i jako kutilská dílna. Někoho může odrazovat kovový vzhled, ale i to se dá napravit. Plechovou garáž na míru si můžete nechat udělat zcela podle vašich představ. Je snadné ji například omítnout, čímž se její vizáž rázem o dost vylepší.

 

Velká obliba

Hlavně nízká pořizovací cena může za to, že jsou dnes garáže z plechu velice oblíbené. Nenechte se ale mýlit, nejedná se o žádnou druhou jakost, váš vůz bude v plechové konstrukci ve stejném bezpečí jako v garáži z betonu.