24.4.2017

Nemůžete v noci usnout a stále se chodíte dívat k oknu, jestli vám někdo vašeho motorového miláčka nepoškodil? Zdravý spánek vám může pomoci vrátit kvalitní garáž.


Ideální pro vaší peněženku

Není jednoduché si v dnešní době zvolit garáž, možností je totiž více než dost. Někdo stále dává přednost zděným variantám, jiní zase volí levnější verze z betonových buněk. Peněženku vám nejméně provětrá, když si pořídíte plechovou garáž. Základní typy nevypadají nic moc, ale věřte nebo ne, jsou dostatečně odolné a nepodléhají jak korozi, tak ani zlodějům. Plechová garáž je nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí mít vůz v bezpečí, ale nemají zájem se přitom nechat zruinovat.


Musí se pevně ukotvit

Žádná z plechových garáží se neprodává v celku, vždy je nutné provést montáž až na místě. Jelikož se montovaná garáž sama nesestaví, obvykle se o to musí postarat čerstvý majitel. K tomuto úkolu není třeba vystudovat architekturu ani být kdoví jak zručný, bohatě postačí umět utáhnout pár šroubků. Před samotnou montáží se však musí připravit terén. Ten musí být samozřejmě rovný. Je také potřeba opatřit do každého rohu betonové patky, do kterých se celá konstrukce nakonec usadí.


Doplňky

Standardně jsou garáže z plechu vybaveny rovnou nebo sedlovou střechou, okapem, garážovými vraty a nechybí ani elektroinstalace. Pokud si objednáte plechovou garáž na míru, můžete si vybrat i omítnutí či napojení na odpad. Výběr velikosti je samozřejmostí. Máte-li v domácnosti dva vozy, raději si zvolte rozměrnější garáž. Je sice o něco dražší, ale konečná cena je stále násobně nižší, než cena cihlové garáže pro jeden vůz.


Kvalitní prodejce

Rozhodně si garáž nepořizujte u firmy s mizernou pověstí. Existují totiž i výrobci, kteří používají mizerný plech, který je špatně pozinkovaný, což v praxi znamená, že během pár měsíců vám garáž zrezaví. Naštěstí takových prodejců je u nás už minimum.