28.4.2017

Práce na zahradě se s železnou pravidelností v zahradě opakují. Čeká na vás sázení, pletí, okopávání i zalévání zahrady, ale také údržba záhonů a trávníků. Je potřeba mít v garáži vhodné nářadí.


Hrabání bez námahy

Ve vaši garáži či plechovém domku na nářadí by neměly chybět hrábě. Na podzim jsou důležité pro hrabání listí, během sezony s nimi můžete shrabávat trávník, pokud vaše sekačka na trávu nemá sběrný koš a mulčovač. Moderní hrábě mají kvalitní násadu z tenkostěnného hliníku, kde záleží na tvaru i počtu a především hustotě zubů.


Pro dokonalý sestřih

Důležitou činností v zahradě je zastřihavání živých plotů a průřez stromů. V plechové garáži by vám tak neměly chybět motorová pila, plotostřih a zahradnické nůžky. Vybrat si můžete elektrické, benzínové či aku varianty.


Vhodná žací struna

Dalším praktickým pomocníkem ve vaši garáži je křovinořez. K základní výbavě tohoto stroje patří žací struna. Je však potřeba si vybrat tu správnou. Průměr struny souvisí s výkonem křovinořezu a konstrukcí strunové hlavy, na které se navíjí.


Zahradní vysavač

Moderní zahradníci používají pro úklid své zahrady zahradní vysavač. Fukar vysaje listí velmi rychle. Vybrat si můžete foukač listí nebo vysavač. Odpad ze zahrady jednoduše nafoukáte do koutu zahrady a dále s ním můžete pracovat nebo si jej odvést na kompost. Vysavač nasáté nečistoty rozdrtí, čímž objem odpadu snížíte na minimální množství. Takto rozdrcený biodpad je vhodnou variantou pro kompostování.