4.5.2017

Na kompost odkládáme náš biodpad, můžeme říci, že jde o přírodní odpadkový koš. Pokud nechceme, aby nám hyzdila hromada kompostu zahradu, zvolte moderní kompostér.


Kovový kompostér

Kompost bez kompostéru má tendenci působit rušivým dojmem. Pokud se čerstvě posečená tráva, slupky, zbytky potravin jen tak ledabyle válí na jedné hromadě, nepůsobí to zrovna příjemným dojmem. Kompost sice patří do užitkové části zahrady, ale i tak může vypadat zcela jinak. Zahrada si zaslouží kovový kompostér.


Plastový kompostér

Další variantou je plastový kompostér, který může stát také v plechové garáži, na chodbě domu nebo rovnou v kuchyni, pokud si pořídíte interiérovou variantu. Kompostér vám pomůže přesně stanovit hranice, kam se může umístit bioodpad a kde je to už nežádoucí.


Kompostér je užitečný

Kompostér je velmi užitečné řešení, jak si vytvořit plnohodnotné hnojivo plné živin pro své rostliny. Můžete jej snadno uklidit do plechové garáže, pokud jej zrovna nechcete využívat. Stačí jej jednoduše složit. Podle množství odpadu můžete přidávat další patra nebo si pořídit další nádoby. Kompostéry nabízí i rozšiřující moduly, takže si jej můžete velmi jednoduše zvětšit s nárůstem bioodpadu v domácnosti.


Kovové kompostéry jsou oblíbené

Pokud se rozhodnete, že si kompostér pořídíte na zahradu, můžete si vybrat z mnoha variant. Kvalitní kompostér pořídíte i za nízkou cenu. Investice se vám za čas vrátí v podobě kvalitního hnojiva a estetičtějšího vzhledu zahrady. Výhodou kompostérů je estetický vzhled, snadná manipulace a také rychlá a snadná montáž, jednoduchý výběr kompostu, odolnost vůči povětrnostním vlivům.