Garáže dnes mohou vypadat různě, nemusí mít pouze podobu cihlové stavby, ale mohou být vyrobeny ze dřeva či plechu.

 Výhodná cena

Nevýhodami tradičních garáží je hlavně jejich cena a také délka stavby. Pokud máte zájem o zastřešené parkování, mnohem výhodnější jsou varianty z plechu. Plechovou garáž lze koupit za pár tisíc, samozřejmě bez vybavení a pouze v základní holé verzi. Za zavedení elektřiny a případně i kanalizačního připojení si sice připlatíte, ale nejedná se o žádné horentní sumy. Konečná cena garáže z plechu je i tak násobně nižší, než cena cihlové či betonové alternativy.


Dům pro nářadí

Úkryt pro auto před deštěm a zloději je pochopitelně to nejčastější využití plechových garáží, ale ty se dají využívat i jinými způsoby, například jako skladiště. I na malých zahrádkách je hodně práce a k tomu jsou potřeba různé nástroje. Nejde jen o lopatu či motyčku, které jsou poměrně skladné a dají se schovat v podstatě kamkoliv, ale i o dražší vybavení jako je sekačka na trávu či elektrické nůžky na živý plot. Majitelé bazénů pak mohou v plechových garážích skladovat i pomůcky, které jsou pro bezproblémový chod koupací plochy nezbytné.


Vhodná dílna

Tento typ garáže se dá snadno předělat i na dílnu. Stačí mít jen pracovní stůl, pár skříněk na nářadí a prostor pro kutila je rázem hotov. Česká legislativa sice není k takovým předělávkám příliš nakloněna, ale pokud bude garáž používaná výhradně jako dílna, nikoliv i jako parkovací místo, mělo by být vše v pořádku. Konstrukce by ale v tomto případě měla být situována v těsné blízkosti domu, nejlépe by se měla dotýkat jeho zdí. V zimě pak bude garáž vytápěna domem.


Snadná práce

Plechové garáže se dají velice snadno sestavit. V závislosti na velikosti to může trvat několik málo hodin až půl dne. Ve více lidech práce samozřejmě probíhá plynuleji a je rychleji hotova.