12.5.2017

V žádné garáži by neměl chybět vysoušeč vzduchu. Nikdy nevíte, kdy vám praskne hadice, vyteče myčka nebo přívalový déšť vytopí sklep.


Co při výběru sledovat?

Vybrat si správný odvlhčovač vzduchu a jeho potřebného výkonu ovlivňuje několik faktorů. Důležitá je velikost prostoru, kterou bude potřeba vysušit, také je podstatná teplota vzduchu a doba, po kterou bude odvlhčovač vzduchu spuštěn. Čím má přístroj vyšší výkon, tím je jeho práce rychlejší a kratší.


Profesionální řešení

Do plechové garáže si můžete vybrat i profesionální řešení. Profi odvlhčovače zvládnou odsát i 30 litrů vody za den. Díky vysokému výkonu je proces sušení maximálně urychlen. Vysoušení můžete také urychlit použitím pomocných nástrojů jako jsou infrapanely, stojanové ventilátory, atp.


Je potřeba během vysoušení místnosti větrat?

Větrání urychlí vysušování vlhkých prostor sklepa či plechové garáže, nicméně pokud je zapojen vysoušeč, musí být všechny otvory utěsněny a okna i dveře zavřeny. Větrání a topení je v tomto případě velmi neekonomickým řešením. Dosáhnete pouze povrchního sušení, kdy vlhkost zmizí z povrchu, ale uvnitř stěn zůstává. Teplota pro vysoušení musí být mezi 20- 30 stupni Celsia. Vysoušení lze použít v obytných prostorech, garážích, sklepech, skladech i různých archivech. Zkrátka tam, kde je potřeba snížit vlhkost.


Sledujte spotřebu elektřiny

Důležitým kritériem je také spotřeba elektřiny. Odvlhčovače a vysoušeče vzduchu patří mezi energeticky náročná zařízení, proto je třeba vybírat co nejekonomičtější variantu. Velká spotřeba je ovlivněna tím, že stroj běží několik hodin v kuse. Je potřeba vybrat stroj v poměru nízké spotřeby a velké kapacity.