15.5.2017

Garáž ne vždy slouží pouze k parkování vozidla. Jedná se o stavbu s více funkcemi a v podstatě záleží na vás, k čemu ji budete využívat.


Širší výběr

Dnes už nejste vázáni na tradiční cihlové garáže, ale můžete si vybrat i jiné typy, které poskytují plus mínus to samé, jen jsou mnohem levnější. Nejlepším zástupcem v tomto případě je garáž z plechu. Pokud vám plech neleze vyloženě na nervy, jistě budete spokojeni. Výhodou nejsou pouze nízké pořizovací náklady, ale také široké možnosti v rámci umístění. Plechovou garáž můžete posadit v podstatě kdekoliv. Nebudete k tomu potřebovat ani betonové podloží, k ukotvení můžete použít mnohem levnější zemní vruty.


Vybavení garáže

Plechovou garáž si lze samozřejmě objednat v mnoha různých obměnách. Nejdůležitějším kritériem je velikost celé konstrukce. K dostání jsou garáže pro jedno, dva i více vozidel. Samozřejmě, že zde platí přímá úměra – čím více místa, tím lehčí pak budete mít peněženku. Vybrat si lze i různá dovybavení, která souvisí s tím, k čemu chcete garáž v budoucnu používat. Vrata a okap jsou samozřejmostí, obvykle i elektroinstalace, ale připojení k odpadu či tepelná izolace už jsou navíc a je potřeba za tyto doplňky zaplatit pár tisíc navíc.


Skladiště i dílna

Garáže odjakživa nefungují pouze jako krytá parkoviště, ale plní i jiné úlohy. S trochou píle se dá ve větší garáži vytvořit i koutek pro kutily. Stačí k tomu pouze bedna s nářadím a pracovní stůl. A auto klidně může stát vedle. Plechové konstrukce mohou plnit i funkci skladiště. Pro kola a zahradní nářadí je to ideální prostor k úschově.


Jednoduchá údržba

Velkou devizou garáží z plechu je i jejich bezúdržbovost. Pokud je plech pozinkovaný, nemusíte se starat o ochranné nátěry. Zbavit stěny špíny je také jednoduché. Stačí je prostě postříkat hadicí a nechat uschnout na slunci. Obstarat tak budete muset pouze čištění okapů, což je práce na pár minut.