16.5.2017

Na stavbu plechových garáží či střech se používá pozinkovaný plech. Nátěr vrat, střechy či okapu z tohoto materiálu je často velký problém. Důvodem je špatná přilnavost většiny barev k zoxidovanému i nezoxidovanému zinku.


Jak na pozinkované materiály

Zdá se vám, že vaše plechová garáž potřebuje nutně nový nátěr? Pozinkované materiály někdy drží barvu velmi špatně, proto je vhodné při nákupu upřednostnit barvy, které mají označení, že jde o barvy na pozinkované materiály, na prvním místě. Barev je velké množství, ale ne každá je skutečně dobrá volba.

 


Pozinkovaná střecha

Má vaše plechová garáž pozinkovanou střechu? Má to řadu kladných výhod, především jde o cenu. Na nový pozinkovaný plech není možné nanést běžný základní nátěr určený na kovy. Nespojil by se s povrchem střechy, naopak by se pouze loupal. Střechu nechte na pospas povětrnostním vlivům, sama se zoxiduje, nový plech během roku až dvou získá matný povrch a na něj lze použít speciální barvu na pozinkované střechy.


Natírat můžete i okamžitě

Pokud na nátěr střechy na garáži z plechu čekat nechcete, musíte skutečně pečlivě vybrat barvu. Volit můžete vodou ředitelné nátěrové hmoty nebo nátěry na bázi rozpouštědla. Stačí si jen vybrat, zda chcete matný či lesklý nátěr. Jakmile si vyberete vhodný přípravek, neexperimentujte a použijte barvy od jednoho výrobce. Je třeba použít podkladový, vrchní a konečný nátěr.

Tip: plechové garáže lakované


Příprava povrchu

Než se pustíte do aplikace nátěru, je potřeba povrch nejprve odmastit a umýt vodou se saponátem, případně technickým ředidlem. Barva se bude dobře vázat na podklad, má skvělou odolnost vůči povětrnostním vlivům.