17.5.2017

Potřebujete k domu garáž, ale nemáte čas, peníze či náladu stavět cihlovou stavbu? Stačí si pořídit garáž z plechu a máte rázem po starostech.


Jednoduchá stavba

Plechová garáž je lehká prefabrikovaná konstrukce, kterou není problém dát dohromady za pár hodin. Stačí jen smontovat kostru, která je obvykle ze dřeva či z oceli, na ní připevnit pomocí matek a šroubů pozinkované plechové stěny. Garáž z plechu pak lze snadno usadit do betonových patek nebo použít modernější řešení v podobě zemních vrutů. Vnitřní vybavení je závislé na dohodě mezi dodavatelem a zákazníkem. Obvyklá je přítomnost elektroinstalace, ale například za zateplení je potřeba si připlatit.


Pro jedno i více vozů

Největší výhodou plechové garáže je pochopitelně její cena. Ta může být oproti betonovým či cihlovým variantám až poloviční. Hlavně díky tomu je garáž z plechu tak oblíbená a široce využívaná. Za 50% běžné ceny je možné mít garáž pro jedno i více aut. Z plechu se dnes vyrábějí i řadové garáže. Stačí jen jednotlivé plechové moduly přimontovat k sobě. I krytá řadová parkování je možné ve více lidech vytvořit poměrně svižně. Za pár dnů může vzniknout parkoviště pro desítky vozů.


Bez stavebního povolení

Pro stavbu běžné garáže je rozhodně potřeba příslušné stavební povolení, to se nedá obejít. V případě lehké garáže z plechu to ale platit nemusí. Záleží totiž na rozměrech. Pokud konstrukce nezabírá více jak 25 metrů čtverečních, postačí pouhé ohlášení. Jakmile jsou tyto rozměry překročeny, dle zákona je nutné si stavební povolení vyřídit. Typická jednoduchá garáž z plechu ale takových rozměrů ani zdaleka nedosahuje.


Mobilita

Plech je lehkým materiálem. Díky tomu se garáže z něj vyrobené dají snadno přemisťovat. A to nejen po pár metrech, ale je možné je ve složeném stavu naložit do auta a převézt kamkoliv je libo. V případě stěhování si nebudete muset pracně shánět nové parkování, mobilní garáž jednoduše vezmete s sebou.