18.5.2017

Garáže dnes neslouží pouze ke garážování dopravních prostředků, ale slouží jako technické místnosti, dílny, sklady a další. Garáž musí být kvalitně vybavená a mít dostatek úložného prostoru.


Systém uskladnění

Věci, které používáte pravidelně, například autokosmetiku, střešní nosič, sedačky do auta, uložte v blízkém dosahu všech uživatelů. Málo používané věci, jako jsou sezónní věci či sportovní potřeby, můžete uložit do regálů ve vyšších prostorech plechové garáže. Dbejte na to, abyste měli dostatek parkovacího prostoru pro vůz. Mnoho lidí má garáž přeplněnou tak, že auto parkují venku.


Úložné prostory

Pro uskladnění nářadí a dalších potřeb v plechové garáži můžete využívat nejrůznější úložné systémy, jako jsou regály, úložné police, nosné konzoly, pojízdné skříňky, apod. Výběr vhodných regálů přizpůsobte svým aktuálním potřebám. Osvědčené jsou kovové regály, které unesou i vyšší zátěž.


Garáž jako dílna

Mobilní garáže mnoha majitelům slouží jako dílna. Garážová dílna by měla být rovněž kvalitně vybavena a měla by mít dostatek úložných prostor. Než se do vybavování pustíte, zamyslete se nad tím, jak velký prostor máte k dispozici. Vybavení dílny by mělo odpovídat činnostem, které zde budete dělat. Neměl by tedy chybět kvalitní pracovní stůl a vhodné nářadí.


Skladiště pneumatik

Pokud chcete v garáži skladovat pneumatiky, je potřeba dodržovat určitá pravidla, aby byly použitelné i v další sezóně. Nesprávným skladováním můžete způsobit pneumatikám různé deformace a praskliny. Regály na pneumatiky jsou vhodné na samotné pneumatiky bez disků. Vybrat si můžete regály v různých velikostech a provedeních. Pneumatiky pravidelně otáčejte, aby nevznikly otlaky z jedné strany.