19.5.2017

Možná nevěříte, že jednopodlažní domy Lounge disponují izolací. Zdá se vám, že to není možné. Když vidíte vícepodlažní domy disponující masivními zdmi z cihel, jste ochotni uvěřit, že budou dobře izolovat. Nad montovanými domy ale kroutíte hlavou. Přitom to může být přesně naopak.

Obvyklý způsob bydlení v Kanadě

Nemusíte mít strach. Stavebně izolační panely, z nichž se montované domy Lounge skládají, nabízejí vynikající izolaci. K dispozici máte modely domů Lounge o rozměrech 30, 42, 55, 62 a 75m2. Ať už zvolíte kterýkoli typ podle podlahové plochy, nikdy neprohloupíte.

Technologie montovaných domů zhotovených ze stavebně izolačních panelů je odzkoušená více než 50 lety odborných zkušeností. Dřevostavby v Kanadě, USA i Evropě využívají právě tohoto panelového principu, a to velmi úspěšně.

Panel se skládá ze sendviče. Pouze kombinace několika vrstev totiž umí zajistit ty nejoptimálnější izolační vlastnosti.

Hlavně v Kanadě o USA jsou dřevostavby z těchto panelů mnohdy dominujícím způsobem bydlení. Jejich stavba je velice jednoduchá a přitom účelná a splňují ta nejnáročnější kritéria. Směle můžete čtyřčlennou rodinu ubytovat třeba v domě Lounge 62 o rozloze 62 m2 a nemusíte se bát, že bude trpět horkem či zimou.

 

Ochrana proti tepelným únikům

Velmi důležitý pro dokonalou izolaci je třívrstvý panelový sendvič. Vnitřní vrstvu tvoří expandovaný polystyren, dvě vnější vrstvy stlačené ploché třísky z měkkého dřeva, například smrku, modřínu či borovice, a to za vysokého tlaku a teploty. Ty vynikajícím způsobem zajistí izolaci stěn. Izolaci podlahy zajistí tepelná izolace EPS 18 cm. Střešní konstrukci domů tvoří dřevěný klenutý rám společně s izolací Rockwool. K tomu je třeba připočítat i plastová okna s trojitým prosklením. Je tedy jasné, že dokonalá ochrana proti tepelným únikům je zařízena na všech stranách.