23.5.2017

V přírodě nám stačí vyhloubit mělkou jámu, osadit ji kameny a ohniště je na světě. To samé lze i v zahradě. Vybrat si však můžete sofistikované řešení, díky kterému nebudeme mít vypálenou díru v trávníku, dokonce jej lze uskladnit v garáži či plechovém domku.


Ohniště v zahradě

V létě v zahradě často grilujeme, sedíme s přáteli. Oheň je pro nás velmi praktickým a příjemným pomocníkem. S končícím létem přichází chladné večery a posezení u ohníčku nám přijde vhod. K tomu nám poslouží ohniště. To můžete mít v zahradě trvalé nebo jako přenosnou variantu.


Přenosné ohniště

Přenosné ohniště je moderní a sofistikované. Uskladnit jej můžete v plechové garáži či zahradním domku, případně poslouží jako dekorace na terase. Moderní topeniště mohou mít podobu koše, velké dekorativní mísy, sloupu, apod. Součástí může být také poklice pro uzavření a tím i uhašení ohně.


Moderní řešení

Ohniště, které uskladníme v plechové garáži, postavíme na terase či zahradě, může vypadat jako moderní sloupy ve tvaru jehlanu či kužele. Komín je odnímatelný, lze v něm udržovat oheň i v případě deštivého počasí. Díky malému komínku se do něj voda nedostane.


Gril

Moderní ohniště lze využívat také jako gril, stačí vám k tomu pouze jednoduchá mřížka, která bývá součástí balení. Ohniště může být vyrobeno z plechu, oceli nebo litiny. Pod košem je pevná podložka, která zachytává popel i případně spadlé žhavé uhlíky. Ochrání tak váš majetek, zejména pokud stojí ohniště na dřevěné terase.