14.6.2017

Možnost celoročního parkování neposkytuje pouze cihlová či betonová garáž, ale také varianta z plechu.


Nemusí mít kovový vzhled

Plechová garáž pomalu ale jistě střídá tradičnější formy zastřešeného parkování hlavně z důvodu nízké ceny. Ta je skutečně lidová a pokud nebudete příliš nároční na rozměry a vnitřní vybavení, můžete se vejít do deseti tisíc korun. Plechovou garáž tvoří kostra. Ta může být ze dřeva, ale mnohem lepší je vybrat si daleko pevnější konstrukci z oceli. Stěny pak tvoří nerezový plech, který není příliš atraktivní, ale je velice odolný. Pokud nebudete se vzhledem spokojeni, není problém garáž natřít nebo zpětně omítnout.


Jednoduché základy

Pro garáž z plechu se nemusíte obtěžovat s budování tradičních základů. Bez problémů ji můžete ukotvit do betonových patek či betonové desky. Použít se dají také zatravňovací dlaždice. Dalším dobrým řešením ukotvení jsou zemní vruty. Co se týče montáže, ani v tomto případě se nejedná o žádnou velkou dřinu. I středně velkou garáž dokážete postavit ve dvou lidech během jediného dne. Je možná i případná dohoda s prodejcem, který se pak o stavbu postará sám. Pochopitelně za předem dohodnutý obnos.


Možnosti využití

Stejně jako klasické garáže i plechové typy mohou sloužit k více účelům. Velmi populární jsou plechové zahradní domky, které mohou zastávat úlohu skladiště na nářadí nebo kutilské dílny. V obou případech je ale dobré plechovou konstrukci situovat na zastíněné místo. V letních měsících se může vnitřek garáže snadno proměnit v rozžhavenou pec. Stín domu nebo stromů může vnitřní klima v garáži výrazně zlepšit.


Řadové garáže

Vzhledem k výhodné ceně je možné pořídit plechových garáží více a vytvořit tak kryté parkování pro více aut. To lze využít nejen při zakoupení dalšího vozu do domácnosti, ale i v komerční sféře.