15.6.2017

Zabezpečit vůz před nešvary počasí jde nejen v tradiční cihlové či betonové garáži, ale i v garážích ze dřeva, případně v přístřešku pro auto.


Hlavní je cena

Tím nejzásadnějším argumentem, který hovoří pro plechovou garáž, je rozhodně cena. Ta může být oproti zděným verzím až třetinová. Výhoda ale tkví i v tom, že není potřeba pracně si vyřizovat povolení na stavebním úřadě. V tomto případě stačí prostá ohláška. Garáže z plechu jsou totiž lehké a po konstrukční stránce jednoduché. Jedná se o prefabrikáty a proto se také dají snadno smontovat dohromady během několika hodin. Stačí k tomu pouze dva páry šikovných rukou.


Střecha pro auto

Ochranu zaparkovaného vozidla nemusí nutně zajišťovat pouze konstrukce se čtyřmi stěnami, ale i přístřešky na auto. Je pravda, že neslouží jako preventivní opatření proti zlodějům, ale jakmile přijde silný déšť či krupobití, jejich užitek se naplno projeví. Absence stěn sice umožňuje přístup k vozu v podstatě komukoliv, ale i tak se nejedná pouze o negativní aspekt. Díky tomu může kolem auta i pod ním volně cirkulovat vzduch, který způsobuje vysušování a tím zabraňuje nástupu korozivních procesů. To životnost vozidla značně prodlouží.


Uchycení k zemi

Stejně jako pro montovanou garáž z plechu, tak ani pro zastřešené garážové stání není nezbytné vytvářet žádné složité základy. Garáž by měla stát na rovném a pevném podkladu, ideální je podlaha z betonu. Přístřešek nepotřebuje ani to. Bohatě postačí upevnit ho do betonových patek pomocí ocelových kotev.


Jsou vkusné

Vkus nebývá synonymem pro levné garáže zvláště, jsou-li vyrobeny z plechu. Dřevěné garáže, potažmo i přístřešky pro auto, však mají co říci i po estetické stránce. Architektonicky se většinou jedná o podařené kousky, které nemají problém splynout s jakýmkoliv prostředí