16.6.2017

Chcete si u domu postavit garáž, ale na její realizaci vám chybí finanční prostředky? Existují i levnější cesty, jak můžete pořídit svému vozu odpovídající zabezpečení.


Cena je rozhodující

Běžná cihlová garáž se stále používá nejčastěji, ale i tak je pomalu nahrazována mobilními typy. Ty jsou totiž mnohem levnější. Cena je pořád jeden z hlavních atributů, podle kterých se většina obyvatel stále řídí. Nízké pořizovací náklady ale nemusí hned znamenat, že je se jedná o podřadné zboží. V některých případech je to samozřejmě pravda, ale i mobilní garáž může nabídnout dostatečný komfort a bezpečí nejen pro vozidlo, ale případně i pro uskladněné zahradní nářadí a techniku.


Typy z plechu

Typickým zástupcem mobilních garáží je plechová konstrukce. Co ji chybí na kráse, to vynahrazuje jinde. Plechová garáž se dá velice snadno složit. Celý proces montáže obvykle trvá jen několik hodin. To je velký rozdíl oproti zdlouhavé stavbě cihlového zastřešení. Plechové desky jsou poměrně lehké a tudíž se s nimi dobře pracuje. Kostra samotná bývá obvykle vyrobena z ocelových profilů, ale je možné ještě narazit na plechové garáže, které drží pohromadě kostra z hliníku.


Do zahrad se hodí

Prefabrikované garáže se nedělají výhradně z kovu, ale i ze dřeva. Mohou mít podobu srubu nebo být vyrobené z panelů. Dřevěná garáž nemá větší problém zapadnout do prostředí zahrady, vkus jí rozhodně nechybí. Na rozdíl od plechových variant není potřeba dřevěnou garáž kupovat v obchodě. Šikovní kutilové si ji mohou postavit sami. Stačí si sehnat materiál a mít dostatečné množství času.


Zateplení

Ať plechová garáž či dřevěná, oba typy se dodávají bez zateplení. Za to je nezbytné si připlatit. Není však potřeba hned sahat hlouběji do peněženky, tepelná izolace garáže se dá provést i podomácku. Stačí interiér obložit dostatečně tlustým polystyrenem.