19.6.2017

Prostorná garáž se hodí nejen k parkování vozu, ale může zastávat mnohem více funkcí. Problémem však může být cena.


Klasické garáže jsou drahé

Nechat si u domu přistavět cihlovou garáž je náročně jak z hlediska času, tak i financí. Cena se může pohybovat okolo tříset tisíc a více a samotná stavba není zrovna bleskovou záležitostí. Výhodnějším řešením je pořídit si plechovou garáž. Nejen, že je mnohem levnější, ale je také rychleji zhotovena. Jedná se totiž o prefabrikát, který je možné do pár hodin sestavit. Konstrukce nepotřebuje základy, bohatě postačí upevnit ji do betonových patek.


Vypadají dobře

Mnoho zákazníků má problém se vzhledem garáží z plechu. Hlavně základní verze nevypadají nic moc a ani luxusnější typy nejsou vrcholem estetiky. Objednat si ovšem jde i montovanou garáž s omítkou, která už vypadá o poznání lépe. Ta už je samozřejmě o něco dražší. Šetřílci mohou omítku ignorovat a nechat garáž nastříkat speciální fasádní barvou. Ta sice také dokáže výrazně zlepšit strohý plechový vzhled, ale na rozdíl od omítky nemá termoizolační vlastnosti.


Kvalitní zateplení

Stejně jako běžné garáže dají se i plechové verze dovybavit různými vhodnými doplňky. A to i zpětně. Jedním z nejzásadnějších vylepšení je zavedení tepelné izolace. Omítnuté plechové garáže mají v tomto směru už solidní základ, ale bez vnitřního zateplení se stejně neobejdou. Mnoho kutilů si dokáže zaizolovat garáž i svépomoci, ale obvykle k tomu používají méně kvalitní polystyren. Lepší je povolat odborníky, kteří své práci nejen rozumí, ale používají i kvalitní materiály.


Nejen pro auto

Plechová garáž se dá pořídit v mnoha velikostních variantách. Rozměrnější prostory se dají zužitkovat různě. Někdo je použije jako parkovací místo pro další vůz, jiný si předělá část garáže na dílnu. Multifunkčnost je jednou s největších deviz garáží z plechu.