21.6.2017

Schovat každý večer auto do garáže je tím nejlepším počinem, který může motorista udělat. Obvyklým problémem je však cena garáže, která se může pohybovat i ve statisícových částkách.


Levnější možnost

Ne všechny garáže jsou však tak drahé. Když rezignujete na design, můžete mít u domu levná garáž z plechu za pár tisíc. Samozřejmě, že se nebude jednat o tak odolnou konstrukci jako jsou běžné zděné garáže, ale minimálně jako provizorní řešení je to ideální možnost. Navíc, i když nemají plechové stěny ani centimetrovou šířku, pořád mohou poskytovat účinnou ochranu jak proti lidskému faktoru v podobě zlodějů či vandalů, tak i proti nepříznivým vlivům počasí ztělesněnými zejména krupobitím a kyselým deštěm.


Různé rozměry

Plechovou garáž si pořiďte pouze u ověřeného výrobce s dobrými referencemi. Jen tak budete mít jistotu, že dostanete opravdovou kvalitu. Garáž z plechu nemusí být určená pouze pro jeden vůz. Běžně se prodávají i dvojité typy, případně garáž kombinovaná s přístřeškem. Ani ty nejsou příliš drahé, ale je samozřejmé, že v těchto případech je cena vyšší.


S podlahou i bez

Všechny verze plechových garáží jsou v podstatě pouze ocelové kostry obdařené plechovými stěnami a vraty. Proto se snadno montují. Jako podklad nepotřebují nic extra. Typy s pevnou podlahou bohatě postačí ukotvit do země zemními vruty nebo ukotvit do betonových patek. Pro garáže bez podlahy je nezbytné zpevnit terén. Ideální je zámková dlažba nebo jednolitá podlaha z betonu, ale v nouzi se mohou použít například pražce.


Lepší podmínky

Jelikož plech nepatří mezi tepelné izolanty, bývá v garážích z tohoto materiálu v zimě dost chladno. To může být potíž hlavně v případě, že budete chtít garáž přetavit na dílnu nebo v ní uchovávat věci citlivé na zimu. Zlepšení podmínek můžete docílit zateplením interiéru pomocí polystyrénu.