22.6.2017

Přestože jsou moderní auta dokonalejší, než jejich předchůdci, stání pod širým nebem jim nezpůsobuje korozi, je stále vhodným řešením si pořídit garáž.


Garáž vůz ochrání

Garáž ochrání vůz před vandaly a zloději. Je místem, kam můžeme vůz uklidit kdykoliv. V případě, že jste se pro garáž rozhodli, je potřeba si nejprve ujasnit, jakou vlastně chcete. Můžete dát přednost klasické zděné garáži, která bude součástí domu nebo zvolit plechovou garáž či jednoduchý přístřešek pro auto.


Nezbytné otázky

Nezbytnými otázkami je také zda bude garáž vytápěná či nevytápěná, zda bude sloužit pouze k parkování vozu nebo bude mít i jiné funkce. Tyto otázky pak záleží na velikosti zahrady, finančních možnostech, vzhledu domu, ale i na samotném vozidle.


Jaký typ?

V prvé řadě se rozhodněte, zda půjde o garáž přidruženou k domu nebo o montovanou garáž. Zakomponování garáže do již stojícího domu je nejméně vhodné řešení. Oblíbenějším a jednodušším řešením je montovaná garáž, kterou postavíte kdekoliv na pozemku, ideálně u příjezdové cesty. Tato garáž může mít jako součást dílnu, nemusí být vytápěna. Každý typ garáže by měl svým stylem odpovídat architektuře domu.


Montovaná garáž na míru

Montovanou plechovou garáž si můžete objednat na míru svým požadavkům. Plechovou garáž lze přizpůsobit jak na šířku, tak na délku. Je možné si zvolit také nejrůznější příslušenství a doplňky. Plechová garáž nevyžaduje stavební povolení, kdykoliv ji můžete demontovat a následně smontovat na jiném místě. Plechová garáž je vhodná pro jedno auto, jako dvojgaráž i jako řadové garáže.