25.7.2017

Máte-li velkou zahradu, je vhodné uvažovat nad zahradním domkem. Poslouží pro děti na hry, i jako bouda na nářadí.


Zahradní domek

Zahradní domek se vyrábí v mnoha variantách co se týče materiálu, velikosti i vzhledu. Nejoblíbenější jsou dřevěné zahradní domky. Některé mohou vypadat jako z pohádky. Připomínají chaloupku, luxusní domek nebo altán. Vzhled vybírejte až podle účelu použití.


Multifunkční stavba

Dřevěné zahradní domky nabízí široké spektrum využití. Nejprve vás jistě napadne skladiště pro sekačku na trávu a nářadí. Je to velice praktické řešení, už z hlediska manipulace a údržby pořádku. V tomto případě vám stačí malý domeček. Pro trávení volného času na zahradě a případné přespání jsou vhodné větší dřevěné domky. Při dostatečném prostoru si můžete vybrat domek s více místnostmi.


Domek pro celou rodinu

Dřevěný zahradní domek nemusí sloužit jen na uskladnění věcí nebo jako chata. Hodí se skvěle i pro děti a jejich hry. Budete tak mít děti pod dohledem, bez ohledu na počasí. Malé domečky se hodí i pro domácí mazlíčky, nahradí plně psí boudu. Zahradní domek je potřeba pečlivě udržovat. Zaslouží si pravidelnou impregnaci, čímž jej učiníte odolnějším a prodloužíte jeho životnost.


Hotové řešení

Rozhodně nemusíte stavět zahradní domek svépomocí. Na trhu najdete pestrou nabídku hotových modelů, které si přivezete či necháte přivézt až na zahradu, kde je smontujete a postavíte na rovnou desku. Pro domky do 25m2 není potřeba stavební povolení, nicméně je vhodné si zažádat o územní rozhodnutí, zejména pokud bude stát na hranici sousedních pozemků.