2.8.2017

Zahradní traktor vás může stát tolik, co ojeté auto. Je proto se stejnou důsledností jej potřeba vybrat. Špatná investice by vás mohla mrzet.


Traktor střední třídy

Chcete-li kvalitní zahradní traktor je důležité zkontrolovat si rám stroje. Levné modely jej mají tvořen pouze ohnutým plechem. Některé modely mají klasické žebřinové rámy. Vyšší střední střída jsou stroje určené na každodenní práci, ale nehodí se na profesionální práci. Lepší vybavení poznáte také podle volného zavěšení žacího ústrojí. U motorů zahradních traktorů nejsou důležité jen počty koní, ale také typ motoru. U traktorů vyšší střední třídy zvolte dvoutaktový motor, který nabídne dostatečný výkon.

Nože traktoru

Dalším důležitým parametrem u zahradního traktoru jsou nože. Tam, kde je jen boční výhoz, rotují nože na stejnou stranu. U většiny zahradních traktůrků s možností sběru rotují nože proti sobě. Odhozový tunel má být co největší. Lepší modely mají synchronizované nože. Dražší modely mají náhon na všechny čtyři kola a stroj si poradí i s vlhkou trávou ve svahu.


Záběr stroje

Při výběru zahradního traktoru sledujte také hodnotu k záběru stroje, nejen výkon motoru. U výkonného stroje může vycházet cca 20 koní na metr záběru. V přepočtu 10 HP na 50 cm záběru. Stejně se řiďte i při výběru sekačky na trávu.


Převodovka

Mechanická převodovka se hodí pro větší plochy, kde není moc překážek, kdy je potřeba se ohýbat couvat. Variátor vám přinese částečný komfort díky tomu, že řadíte pouze dopředu a dozadu. Rychlost se ovládá pákou nebo pedálem. Hydrostatická převodovka podstatně zvyšuje cenu traktoru.

 

Nemáte sekačku či zahradní traktor kam dát? Zauvažujte nad pořízením levné plechové garáže - ideální náhrada za zahradní domek, kůlnu...