29.11.2017

Rozhodnutí o stavbě nové garáže už u vás doma padlo a je jednoznačné. Chcete ji. Ovšem další etapa spočívá v tom, rozhodnout se z jakého materiálu byste garáž chtěli. Plachtovina vám připadá jako v podstatě spíše provizorní řešení, a tak se vlastně v reálu nakonec rozhodujete mezi plechem a betonem.

Plech je lehčí než beton4

Možná jste zavrhli i dřevo, protože se vám oproti dvěma zmiňovaným materiálům zdá jako nevýhodné, protože potřebuje více údržby. Ano máte pravdu. Dřevo se neobejde bez nátěrů. Když si pak postavíte vedle sebe beton a plech, zvítězí nakonec plechové garáže. Jistě, je to pochopitelné a logické. Plechové řešení má něco do sebe. Plechové konstrukce jsou lehčí než beton, což je velká výhoda. Snadno se tak dají přepravovat, a to klidně i na méně přístupná místa.

Získáváte levnější a větší prostor

Dalším plusem je, že montované plechové garáže nabízejí zájemcům celou řadu různých velikostních variant. To je dobrá zpráva, protože v případě betonových garáží tak velkou variabilitu nemáte. Proto si můžete klidně dopřát i větší garáž za stejné nebo i menší peníze než v případě nákupu betonové garáže. Taková fakta potom při konkrétním výběru garáže hrají roli. Můžete se rozhodnout a dát přednost plechu. Což je zcela pochopitelné, protože dostanete, jak se říká více muziky za méně peněz.

Tip: levné plechové garáže

Různé typy střechy

Jak vlastně taková plechová garáž vypadá? Obvykle k její výrobě slouží stěnové, nebo také trapézové plechy. Střecha této garáže může být plochá, pultová či sedlová, zvolíte si sami, jaký typ střechy nejlépe vyhovuje právě vašim potřebám. Samozřejmou součástí jsou výklopná vrata. Můžete se také rozhodnout pro garáž s omítkou a získáváte tak ještě bonus navíc. Takový typ garáže totiž na první pohled prohlásíte za garáž zděnou.