27.2.2018

Podíl garáží stavěných svépomocí poslední dobou klesá ve prospěch garáží hotových. Je to naprosto logické. Hotové garáže nabízejí kvalitu, příjemnou cenu. Stále větší zájem je i o plechové garáže, které dříve byly popelkou.

Stavby na klíč šetří práci i časimg 5147

Zatímco kdysi lidé hojně stavěli svépomocí, dnes je to naopak. Většina lidí si nechá různé stavby udělat na klíč a tak říkajíc přijde k hotovému. Málokdo má totiž čas věnovat se stavbě. Po mnoho lidí je jednodušší zadat stavbu firmě a kontrolovat potom už jenom její průběh a výstup, tedy hotové dílo. U garáží to platí také, ovšem s tím rozdílem, že tam nepotřebujete kontrolovat průběh díla, protože si rovnou pořizujete hotové garáže.

Odolnost korozi je samozřejmostí

Z nabídky hotových garáží potom poslední dobou obzvláště vynikají garáže plechové. Je to dáno tím, že výrobní technologie se změnily k lepšímu. Plechové garáže se dnes vyrábějí z žárově zinkovaných plechů, které jsou mimořádně odolné i vzdušné vlhkosti a tedy korozi. Odpadá tedy strašák jménem rez, který byl v minulosti velmi často důvodem, proč lidé raději ustoupili od toho pořídit si plechovou garáž nebo i jiný plechový objekt.

Pozor na větrání

Dnes už je naprosto minimální pravděpodobnost, že budete mít prorezlá vrata garáže, ledaže byste se o ni vůbec nestarali a vystavovali ji nějaké extrémní vlhkosti či vodě, nebo nějak poškodili plechy. Sama o sobě vám ale plechová garáž rozhodně korodovat nebude. Je ale také na vás zajistit vhodné podmínky a větrat garáž, aby se zde nesrážela voda, protože ta samozřejmě může způsobit korozi vašeho vozu.

Mobilita a nízká cena

Zároveň je velkou výhodou garáže z plechu, že nabízí mobilitu a je velmi levná. To jsou další dva důvody, proč roste obliba tohoto typu garáže. Za poměrně málo peněz získáváte kvalitní parking pro svého plechového miláčka. Navíc se toto parkoviště dokonce v případě potřeby dá i někam přesunout. Může se totiž stát, že na své zahradě změníte stavební plány a budete potřebovat garáž přemístit.