10.3.2020
Levné plechové garáže i eurogaráže mají mnoho společného. Jsou mobilní, montáž zabere jen pár hodin, nemusíte k jeich pořízení shánět stavební povolení, a jste-li zruční, zvládnete je postavit svépomocí. Nemluvě o široké škále využití. Věděli jste ale, že existují různé typy plechových garáží? V tomto článku si shrneme rozdíly mezi nimi.
Standardní plechové garáže – hodně muziky za málo peněz
Rozdíl číslo jedna? Bezkonkurenčně nízká cena!
Nejlevnější plechové garáže v základní pozinkované úpravě u nás v akci pořídíte už za cca 14 000 Kč. A variantu s barevným RAL lakováním podle výběru za stejně příjemných 25 000 Kč.
Konstrukci levné plechové garáže tvoří klasické L a U profily. Jednotlivé stěny a střechu pak trapézové plechy. A střecha zvládne zatížení až 65 kg. V základní podobě mají tyto garáže dvoukřídlá vrata.
Hned po ceně je dalším velkým plusem nabídka rozměrů čítající 30 variant.
Shrnuto: Ideální volba pro nenáročné. Vhodná jako dočasná či druhá garáž, prostornější kůlna, dílna anebo rychlý sklad materiálu na stavbách.
Eurogaráže – když chcete více
Montovaná eurogaráž má konstrukci z pozinkovaných jeklů. Proto je tužší a současně stabilnější. Snese tedy větší zátěž a dosahuje delší životnosti.
Jednoznačnou výhodou jsou výklopná vrata jako standardní součást našich eurogaráží, zatímco u levnějších plechových garáží jsou dodávána jako příplatková. Samozřejmě můžeme dodat i provedení s – ještě praktičtějšími – sekčními vraty.
Za menší (a jediné) mínus oproti levnějším plechovým garážím se dá považovat snad jen užší nabídka rozměrů.
Shrnuto: Jasná volba pro náročné, kteří chtějí, aby byla jejich garáž účelná, odolná, a ještě pěkná na pohled.
Tip na závěr: Pokud u vás hraje vzhled opravdu zásadní roli, podívejte se také na montované garáže s omítkou.