8.4.2020

Podívejme se na další pětici věcí, které byste měli v garáži skladovat jen v případě nejvyšší nouze. Nejlépe však vůbec, protože si tím časem můžete způsobit problém.

 

Na co, u čeho a proč si dávat pozor

Prostor nejen plechové garáže není skladištěm. Proto zvažte, co vše dovnitř uschováte.

Krmivo pro zvířata

Nejen nesprávně uskladněné potraviny, ale také krmivo pro vaše mazlíčky do garáže nepatří. Ponecháte-li jej v původních papírových pytlích, kartonových krabicích či nedostatečně uzavřené a umístěné v nevhodné výšce, koledujete si o návštěvu hmyzu a jiných nevítaných, škůdců. V lepším případě vám výrazně ztenčí zásoby krmiva a nevyhnete se dokupování. V horším mohou být přenašeči nákaz a infekcí. Proto, když už musíte, uchovávejte krmivo v neprodyšně uzavřených kovových nádobách.

 

Elektroniku a domácí spotřebiče

Elektronice a spotřebičům obecně škodí vlhkost snad nejvíce. Dlouhodobé vystavení jejímu působení může způsobit rezavění, provlhnutí i poškození citlivých součástí, důležitých pro bezproblémové fungování.

Máte funkční lednici, ale do kuchyně se vám nevejde? Její umístění a provozování v garáži není dobrý nápad. Neustálé teplotní výkyvy neúměrně zvyšují spotřebu elektrické energie a zkracují životnost ledničky.


Víno, obzvláště ne archivní

Víno trpí na krátkodobé teplotní výkyvy a nemá dvakrát rádo světlo. Rovněž je často chybně skladováno na stojato, nikoliv ležící v regálech na víno. Dochází tak ke změně chuti, kvality a barvy vína.

 

Starožitný nábytek

Vlivem zvýšené vlhkosti se dřevěný nábytek postupně kroutí, smršťuje a praská, vzniklé škody na kráse jsou často nevratné.

 

Propanové lahve

Propanové lahve jsou samy o osobě navrženy tak, aby byly při správném skladování bezpečné. Stačí však mikroskopická trhlinka na plášti lahve, nepozornost, jediná jiskra... a požár je na světě.