1.6.2020

Ať už jste se rozhodli pro pořízení plechové garáže, abyste měli kde zaparkovat, nebo uskladnit vše, na co vám doma ani na půdě nezbylo místo, anebo z obou důvodů, vyplatí se vědět, co byste v garáži neměli nechávat za žádných okolností. A to...

Plechovky s barvami

Také jste doteď skladovali barvy v garáži a jste překvapeni, že to není nejlepší nápad? Kupodivu je to tak a určitě uděláte lépe, když plechovky s barvami raději uložíte na suchém, tmavém a chladném místě v domě. Proč? V garáži bez kvalitní izolace neustále dochází ke skokovým výkyvům teplot. Ty mohou způsobit změnu původního odstínu barvy a narušit její konzistenci, čímž se znehodnotí.

Pokud ale necháte přes noc v garáži načatou plechovku s barvou, protože na druhý den použijete zbytek, nic se neděje. Důležité je neskladovat barvy v garáži dlouhodobě, zejména pokud jsou otevřené.

A pokud už přeci jen barvy do garáže uskladníte, nenechávejte je na zemi, obzvláště máte-li betonovou podlahu – tedy alespoň pokud nechcete, aby vám na podlaze plechovky zanechaly rezavé šmouhy.

Zahradní sekačku

Plechová garáž, ale ani jakákoliv jiná nejsou vhodným místem pro sekačku. I po vypnutí může teplota motoru a dalších částí dosahovat hodnoty přes 200 °C. I když je riziko menší, stále se jedná o potencionální zdroj požáru. A pak stačí malá dírka v nádrži, kterou se do uzavřeného prostoru uvolní benzinové výpary, či loužička oleje a problém je na světě. Proto pro úschovu sekačky použijte raději zahradní domek, kde je přeci jen riziko rozsáhlých škod menší.

 

Vinylové desky

Karton, ale i vinyl gramofonových desek jsou jednak lákadlem pro myši, a navíc se vlivem vysokých teplot mohou desky zkroutit či prohnout, a tedy znehodnotit.

Benzín

Benzín samozřejmě v garáži skladovat můžete, je však až s podivem, kolik lidí nechává zbytky benzínu v nevhodných nádobách (např. sklenicích) a na nevhodném místě. Vystavují se tak nebezpečí požáru či intoxikace. Proto benzín bezpodmínečně uchovávejte jen v k tomuto účelu určených kanystrech, které skladujte co nejdál (několik metrů) od zdrojů tepla či jisker. Neodkládejte je přímo na podlahu, ale na podklad, např. z překližky. A také neplňte kanystr do plna a ponechte jej z alespoň 5–10 % prázdný.

Oblečení

Máte tolik oblečení, že nevíte kam s ním? Do garáže raději ne! I když je uzavřete do plastových boxů, rychle nasaje veškeré pachy garáže a jen horko těžko se jich zbavíte.

Závěrem:

I když teď už víte, že existuje pár věcí, které byste v garáži nechávat neměli, stále platí, že plechové montované garáže jsou ideálním způsobem jak levně a rychle získat skladovací i parkovací prostor současně.