23.6.2020

Přečtěte si, jaké výhody vlastnictví velké garáže přináší. A zjistěte, proč jejich popularita rok od roku roste.

Prostorná garáž přináší zvýšení uživatelský komfort a větší možnosti využití

Na rozdíl od garáží standardních rozměrů je proto pohyb kolem vozu, vystupování a nastupování řidiče i spolucestujících, ale i nakládání a vykládání věcí z kufru auta mnohem příjemnější.

Vyhnete se tak případu, kdy v garáži příliš malé pro daný typ automobilu není možný nástup či výstup na straně spolujezdce, stejně tak zmizí problém s manipulací předmětů při ukládání či vykládání z kufru auta. Typická situace především u starších zděných garáží, u nichž se při výstavbě nepočítalo s narůstajícími rozměry moderních automobilů.

S velkou garáží, rozměrově přesahující prostorové nároky nejžádanějších automobilů dneška, tedy sedanů a kombi střední třídy, naopak souvisí i vyšší kapacita úložného prostoru. Toho je zpravidla trvalý nedostatek. Navíc ne vše je praktické skladovat na půdě či ve sklepě.

Široké možnosti využití

Samostatnou kapitolou jsou v tomto ohledu velké garáže pro dvě auta, neboli dvojgaráže, které využívají potenciál svého prostoru na maximum.

Při této volbě nejenže získáte dvě parkovací místa pod jednou střechou a nebudete se už v rodině muset hádat o to, kdo dnes, zatímco venku zuří sněhová vánice, parkuje v pohodlí garáže. A na koho tak vychází parkování venku a následné úmorné odklízení sněhu z auta…

Dvojgaráže především nabízejí, a to i pro majitele jednoho vozu, možnost využít volný prostor k jiným účelům. Buď pořídíte garáž již s předěleným prostorem, nebo jej předělíte později opticky či příčkou.

V jedné části si tak snadno zřídíte dílnu, výjimkou však nejsou ani domácí fitness anebo společenská zóna. A to platí jak pro prostorné plechové garáže, tak i garáže betonové.

Montované garáže se navíc snadno spojují i do řadových sestav, velikost garáže tedy není ničím omezena.

 

Doporučujeme prostorné garáže:

Montovaná dvojgaráž s omítkou a plochou střechou

Moderní plechová garáž s atraktivní omítkou v odstínu dle výběru (z aktuální nabídky) je zvenku na první pohled k nerozeznání od dražších betonových či zděných garáží. Možností jsou dva samostatné vjezdy pro maximální komfort a volba zda ponechat parkovací místa bez předělu, nebo naopak rozdělit garáž na dva samostatné celky.

Montovaná dvojgaráž se sedlovou střechou

V tomto případě se nabízí velký otevřený prostor a velká vrata pro pohodlný vjezd či manipulaci s většími předměty. Ale také ideální kandidát na dílnu… Posuďte sami – přehrajte si krátkou videoprezentaci této prostorné garáže.