7.7.2020

Přestože trendy velí stavět garáže jako součást domu, zapomínat by se nemělo ani na garáže stojící samostatně. I když jsou vzdálené od hlavní stavby, stále mají co nabídnout. Proč a kdy se vám vyplatí?


5 výhod samostatně stojící garáže

Snáze si ji přizpůsobíte svým požadavkům

Samostatně stojící garáž si můžete na rozdíl od té přisazené či vestavěné jako součást domu více přizpůsobit svým požadavkům na její vzhled, aniž byste se při tom museli držet na uzdě kvůli nutnosti sladit její podobu s designem domu. 

Nezastíní krásu vašeho domu

Řada lidí uvažujících o pořízení garáže má oprávněné obavy, že by mohla garáž jednoduše zastínit stávající stavbu. Ne vždy je to, vzhledem k přínosům garáže u domu či přímo v něm, zásadní problém, ale máte-li mimořádně atraktivní dům, je škoda, aby jej jakákoliv další stavba obírala o pozornost a atraktivitu.

Postavení a umístění garáže mimo dohled domu, kde nebude poutat příliš pozornosti, pak dává jednoznačně smysl. Nehledě na to, že tím získáte řadu dalších nových možností, uvedených níže.

K výstavbě samostatných garáží se stále častěji využívají betonové garáže s podlahou. Nemusíte se totiž zdržovat s výstavbou, garáž se jednoduše jeřábem osadí na připravený základ, upraví podle vašich představ a okamžitě slouží svému účelu.

Více prostoru aklidu

Je pravděpodobné, že pokud se vám nezamlouvá garáž u domu, nebudete nejspíše nadšeni ani z představy, že byste v jeho těsné blízkosti umístili pergolu. Pokud ji však přesto plánujete na pozemek jednoho dne umístit, je perfektním řešením její ukotvení na fasádu garáže.

Toto řešení je velmi oblíbené a zároveň vám umožní vytvořit soukromou relaxační zónu. Protože garáže se zpravidla umísťují do zadních částí pozemku, kde je podstatně větší soukromí, můžete se při zábavě s přáteli a rodinou během letní grilovačky pořádně odvázat.

Zajistí vám tišší domácnost

Ne každá garáž je zároveň dílnou, ale pokud budete v garáži pravidelně i několik hodin denně trávit vrtáním, řezáním či úpravami a opravami automobilu, nejspíše přitom budete dělat i pořádný rámus. Ten by v případě vestavěné garáže prostupoval až do obytné plochy domu a rušil celou rodinu. Umístěním garáže dále od domu tento problém zcela vyřešíte, nebo alespoň výrazně omezíte.

Je bezpečnější

Oddělené garáže jsou také bezpečnější v případě vniknutí zlodějů. Pokud se tak stane, nemají na rozdíl od garáže v domě usnadněný přístup do domu právě skrze násilím otevřenou garáž.

Součástí každé garáže je také nepřeberná hromada olejů, barev, ale třeba i propanbutanových lahví a mnoha dalších věcí, z nichž řada v ní ani z bezpečnostního hlediska nemá co dělat. V případě náhlého vznícení tak sice můžete přijít o garáž, ale vy sami budete mimo dosah
a v bezpečí.