28.7.2020

Že se čas od času vyplatí vymalovat stěny garáže, je asi všem jasné, ale víte, proč byste neměli vynechat ani betonovou podlahu? Jsou k tomu hned tři důvody, které si dnes ve stručnosti shrneme.


Zvýšíte stupeň ochrany podlahy v garáži

Čištění skvrn z betonové podlahy garáže představuje zejména v případě rozlitých olejů a dalších autokapalin hotovou noční můru. Beton je totiž velmi rychle absorbuje a hrozí, že pokud neodstraníte skvrnu dostatečně rychle, doslova se do podlahy vpije, a už se jí nezbavíte.

Natřením podlahy – nejlépe epoxidovou barvou – si odstraňování jakýchkoliv skvrn podstatně usnadníte. Pak totiž stačí, když skvrnu jednoduše spláchnete proudem vody. Ale samozřejmě platí, že v porovnání s odstraňováním skvrn přímo z betonu si celý proces ulehčíte, ať už podlahu ošetříte jakýmkoliv nátěrem.

Pohyb po podlaze bude bezpečnější

Jsou situace, kdy zejména děti, ale dospělé nevyjímaje, mohou na podlaze v garáži náhle a snadno uklouznout. Prostým přidáním protiskluzového přípravku do zvolené barvy, a ten pořídíte i za necelé dvě stokoruny, vytvoříte dostačující protiskluzovou vrstvu, a výrazně tím zvýšíte bezpečnost pohybu po garáži.

Více světla v prostoru

Lepší viditelnost nemusí zajistit pouze vhodně zvolené osvětlení garáže, ale prospět může právě i pouhý nátěr podlahy. Jak jistě víte, beton sám o sobě světlo spíše pohlcuje, barva je naopak odráží. Jednoduchým trikem tak můžete bez velkých investic výrazně zvýšit množství světla v celém prostoru garáže. Samozřejmě za předpokladu, že zvolíte světlý, nejčastěji čistě bílý odstín.

Ať už vám tedy u domu stojí betonová garáž s podlahou, anebo plechová garáž bez podlahy posazená na betonové desce, pokud chcete zvýšit její uživatelský komfort a bezpečnost, je výmalba podlahy dobrou volbou. Nehledě na zřejmý fakt, že celá garáž bude působit daleko čistějším dojmem.