25.8.2020

Říkáte si pokaždé, když se rozhlédnete po garáži: Čert, aby se v tom vyznal? Právě vám je určen tento článek – zjistíte jak dát všemu ve vaší garáži smysl a řád jednou provždy.

 

plechová garáž ral1# Udělejte si čas


Hodně času – celý den, ale radši rovnou přes celý víkend. Za pár hodin tu a tam věnovaných pořádku kýženého výsledku totiž nejspíše nedosáhnete.

2# Sestavte plán


Každý úkol, který chcete úspěšně dotáhnout do konce, vyžaduje plán.

Proč?

Do práce se vrhnete s jasnou vizí, co, kam, proč a jakým způsobem uložíte či přesunete tak, aby vám to maximálně vyhovovalo.

Jednotlivé úkony reorganizace garáže pak dokážete delegovat na ostatní, kteří se vám rozhodnou s ní pomoci.

Získáte neustálý přehled v tom, co jste úspěšně zvládli, a co je právě na řadě.

Plán vám navíc umožní připravit si vše, co byste mohli potřebovat, předem, takže samotná realizace se obejde bez průtahů a zádrhelů.

 

3# Vše z garáže vyneste


Každá úspěšná změna, tedy i organizace garáže, by měla začít „na zelené louce“. Také můžete jít ještě o krok dál, doslova „od podlahy“ – tzn. celou podlahu předtím, než vše uložíte zpět, natřít.

Podlahou natřenou světlým odstínem nejenže prosvětlíte prostor, ale také si do budoucna výrazně zjednodušíte úklid.

4# Třiďte, bez slitování


To, že jste danou věc v garáži léta skladovali, ještě neznamená, že ji opravdu potřebujete (pokud vás překvapilo, že ji vůbec máte, tak už vůbec ne). Vše poškozené, neopravitelné, s prošlou zárukou a neužitečné zkrátka vyhoďte, darujte…

Výsledkem bude větší přehlednost a více volného užitného místa, které můžete vyplnit tím, co skutečně potřebujete – a především používáte!

5# Vytvořte si seznam

Zbavili jste se věcí, které se do garáže nevrátí, nebo jste je odložili stranou? Výborně, teď si sestavte seznam všeho, co vám zůstalo.

Jednotlivé předměty a vybavení ideálně roztřiďte do kategorií – např. zahradní vybavení, nářadí, auto atd.; usnadníte si tím následnou organizaci při ukládání věcí zpět do garáže a tvorbu garážových zón.

 

6# Zaveďte systém

Tady se láme chleba. Když už víte, co vše si v garáži necháte, vyplatí se věci skladovat tak, abyste měli vše na dohled i na dosah. Místo kartonových krabic, které navíc časem mohou plesnivět, používejte průhledné plastové boxy. A zaveďte systém značení – ideálně pomocí různě barevných štítků.

Často využívané předměty umístěte do úrovně očí.

Zahradní vybavení doporučujeme uschovat na jedno místo, třeba do velkého uzavíratelného zahradního boxu.


7# Šetřete podlahovou plochou


Sežeňte si stěnové panely, háčky, poličky a pak vše, co se dá, zavěste na zeď. Klidně i kolo – nástěnných cyklodržáků je spousta.

Zůstalo vám pár věcí, které ale používáte spíše nahodile nebo sezónně? Šup s nimi na strop – stropní police jsou skrytý poklad každé garáže.

Tak a máte hotovo.