5.12.2020

O tom, co do garáže rozhodně nepatří, jsme vás informovali už několikrát, proto se tentokrát zaměříme na ty věci, kterým pobyt v garáži naopak svědčí více než zahradní domek nebo třeba půda.

Žárovky


Zatímco je známé, že skladování baterií v garáži je s ohledem na jejich citlivost na teplotní výkyvy, které výrazně omezují jejich životnost, zcela nevhodné, u žárovek řada lidí tápe.

Pokud jste se dosud mezi ně počítali i vy, už nemusíte mít obavy. Žárovky, resp. jejich životnost teplotní výkyvy nijak neovlivňují, takže je bez problému můžete skladovat i v nevytápěné garáži. Z praktických důvodů však doporučujeme, abyste je uchovávali v dobře označeném úložném boxu, ideálně navíc i s uzavíratelným víkem. Snáze tak předejdete jejich případnému rozbití.


Elektrické nářadí


Nářadí je v garáži k vidění běžně, zejména pro jeho dlouhodobou úschovu je prakticky jako stvořená. V případě elektrického náčiní však mějte na paměti, že byste jej měli za každé situace skladovat na suchém místě. U bateriových modelů pak platí zásada, že by z nich měla být před úschovou na delší dobu, po kterou nehodláte nástroj používat, baterie vyjmuta a uložena samostatně.


Zahradní náčiní


Do úložných boxů nebo na nástěnné panely se pak hodí uložit zahradní nářadí. A to nejlépe tak, aby bylo pohromadě a roztříděné podle účelu, anebo alespoň intenzity používání. Před uložením, obzvláště až do následující sezóny, je vhodné každý kus nejdříve alespoň opláchnout či jinak zbavit hrubých nečistot.

Sportovní vybavení


Řada lidí uchovává veškeré své sportovní vybavení přímo v domácnosti. U nejpoužívanějších kousků to má svůj smysl, ale pokud máte vybavení hned na několik sezónních sportů a nevíte, kam s ním, je garáž správným místem. Prakticky každá má regály, či dokonce stropní polici, kam můžete jednotlivé náčiní, či rovnou celou sportovní tašku odložit.
A navíc je v mnoha případech nutné na sportoviště nejdříve dorazit autem, takže je uložení výbavy zde velmi příhodné.

A to i proto, že garáž nabízí daleko více prostoru, kde si můžete pro sportovní vybavení vyčlenit hned několik pečlivě zorganizovaných zón tak, abyste měli dané vybavení po ruce zrovna ve chvíli, kdy na něj s příchodem sezóny přijde řada, a ostatní aby vám do té doby zbytečně nepřekáželo.