19.12.2020

Když se ukáže nutnost „nafouknout” úložný prostor garáže, způsobů, jak toho dosáhnout, je hned několik. Ukážeme vám, jak poznáte, že právě teď je čas se do akce opravdu spustit. Uvedeme čtyři základní indikátory, které jsou však přes svou zřejmost často přehlíženy. Zjistěte, jestli některý z varovných signálů neopomíjíte i vy.

Nesystematicky využíváte prostor garáže

Hned na začátek je třeba říci, že nedostatek volného prostoru v garáži většinou netkví v jejích nedostatečných rozměrech, ale jednoduše v tom, že se s prostorem nakládá nerozvážně, tedy bez systému. Což je dobrá zpráva, protože pak stačí dbát na několik základních pravidel, provést drobné úpravy… a více místa je na světě. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali již dříve, proto se vlastní organizaci tentokrát budeme věnovat jen okrajově.

Vaše auto parkuje venku

Zaplnit garáž tak, že do ní jednoho dne už zkrátka nezaparkujete, není překvapivě žádné velké umění. Děje se to běžně a jde o zdaleka nejpalčivější problém, protože dlouhodobé vystavení vozu vlivům počasí vede ke korozi důležitých částí, blednutí laku karoserie, ale i degradaci některých částí interiéru. Vůz nemusí řádně fungovat, stoupají náklady na opravy a zkracuje se jeho životnost.


Najít cokoliv trvá věčnost


Uložení předmětů v garáži má podobu řady krabic bez označení, jednotlivé šuplíky a skříňky jsou plny nejrůznějších nástrojů apod.? Hledání i pouhého kladiva se rázem stává nejméně několikaminutovou akcí? Velkým pomocníkem jsou v takové situaci nejen štítky, ale zejména nástěnné panely, které dovolí umístit část věcí mimo podlahovou plochu, a značně tak uvolní prostor. Totéž platí o závěsných stropních policích – sem ale není vhodné umístit předměty, které pravidelně používáte! Spíše ty, které používáte jen příležitostně či v určitou sezónu.

Máte příliš mnoho věcí, které nepoužíváte


Tím je myšleno cokoliv, co doma často překáží, ale především rozměrné „kousky“, jako jsou sedací soupravy, stoly nebo třeba sportovní vybavení jako stepper. Ovšem nechcete je rovnou vyhodit, protože máte tušení, že byste je mohli časem znovu použít.

Pak je nasnadě uvolnit garážový prostor co nejrychleji, nejsnazší je samozřejmě, kromě výše uvedeného, provést menší inspekci obsahu garáže a jednoduše se zbavit všeho, co je po datu spotřeby či zničené – typicky tím uvolníte dostatek prostoru tak právě na sedačku.