27.12.2020

Máme pro vás tři jednoduché, ale účinné způsoby, jak se snadno vypořádat s rozbředlým sněhem v garáži během zimy. Navíc levně, anebo dokonce úplně zdarma,

Důvod, proč tento zdánlivě nijak palčivý problém řešit, je prostý. Zbytky vody z tajícího sněhu a usazenin ulpělých na kolech vozu z poslední vyjížďky způsobují nepořádek na podlaze garáže, ale také negativně ovlivňují životnost nejen pneumatik, ale i dalších částí vozu.

Problém má navíc snadné a rychlé řešení, které vám ušetří spoustu starostí a času.

Vyzbrojte se stěrkou

Malý a účinný pomocník za pár korun, který má v zimě v autě každý řidič. Smést napadaný či setřít tající sníh z vozu na příjezdové cestě, ještě před vjezdem do garáže, není vždy možné nebo smysluplné, ale setřít jej ihned po vjezdu již ano. Stačí tedy popadnout stěrku, tající sníh setřít, zbytek vymést z garáže – a je to.

Pořiďte si garážovou rohož

Druhou metodou, a zejména v kombinaci s očištěním vozu dvojnásobně účinnou, jak bojovat proti sněhu v garáži, je umístění garážové rohože na parkovací plochu, pod vůz. Její výhodou je, že účinně absorbuje stékající vodu a spolu s ní zachytává i další ve sněhu obsažené nečistoty, které by se jinak roznesly po celé garáži. A drží je pěkně na jednom místě, mimo podlahu garáže.

Už tím se tedy výrazně snižuje potřeba úklidu. Ale i samotná údržba rohoží je poměrně jednoduchá a zabere jen pár chvil – stačí totiž veškeré zachycené nečistoty vysát, a je opět jako nová. Připravená na další kolo.

Pokud jste spíše spořivější, nebo si chcete smysluplnost rohože před nákupem alespoň nějak ověřit, můžete sáhnout také po starých kartonových krabicích, kterých má většina z nás doma hned několik. Nebo se dají jednoduše sehnat v kterémkoliv obchodě s potravinami. Rozložte je a umístěte na parkovací plochu. Toto řešení je samozřejmě výrazně méně efektivní, ale na druhou stranu zcela zdarma a také pomůže.

Používejte sůl

Většina majitelů garáží s vlastní příjezdovou cestou věnuje poměrně hodně času pravidelnému odklízení sněhu z ní. Nejen z důvodu snadné dostupnosti, ale právě aby snížili množství sněhu, který se zanese do garáže. Často však zapomínají příjezdovou cestu ještě posypat trochou soli. Při kontaktu se solí přitom dopadající sníh prakticky okamžitě taje. Při vjezdu do garáže tak kola budou mnohem čistší.