Přemýšlíte, jestli si pořídit garáž, nebo raději přístřešek na auto? Proč to rozhodování, když můžete mít obojí dohromady, a dokonce bez zásadního zvýšení rozpočtu?

Garáž s vestavěnou či přistavěnou pergolou, případně přístřeškem na auto, má oproti samostatné stavbě či stavbám hned několik výhod, které ocení prakticky každý majitel vozu a zahrady.

Garáž s přístřeškem je víceúčelová a komfortní

Toto spojení nejen splňuje vše, co očekáváte a k čemu byste za jiných okolností potřebovali rovnou dvě stavby, ale umožňuje daleko širší a efektivnější využití, např. co se týče celkové úložné plochy. Zatímco v létě přístřešek poslouží jako pergola či kryté parkovací stání pro druhý vůz, případně jako venkovní dílna, v zimě nabízí vašemu vozu daleko lepší podmínky garážování. Na rozdíl od nevytápěné garáže, jichž je u nás stále většina, totiž při parkování venku pod přístřeškem nezažívá váš vůz tak zásadní teplotní šoky, což má pozitivní vliv na jeho stav a celkovou životnost.

Přístřešek jako součást garáže zároveň rozšiřuje celkovou plochu např. pro uložení materiálu.

Je-li garáž s přístřeškem navíc řešena jako jeden hotový celek, další výhodou je, že celý objekt daleko lépe a přirozeněji sladíte se zahradou, domem a okolní zástavbou obecně.

A vyplatí se i v případě, že sice potřebujete garáž, ale počítáte s tím, že v budoucnu se budete stěhovat. V takovém případě můžete celek garáže s přístřeškem zpravidla přestěhovat také a nemusíte zbytečně pořizovat něco nového. Ale můžete též využít mobility stavby a v případě, že se najde kupec, který však nebude mít zájem o garáž ani přístřešek, ty lze prodat samostatně a vydělat za každé situace.

Neposledním kladem je, že takováto ucelená stavba působí daleko elegantněji než samostatně stojící jednotky, což i s ohledem na praktičnost zvyšuje celkovou hodnotu, a to se pak projeví při prodeji.