Hledáte levný způsob, jak vyřešit garážování svého auta nebo zřídit dílnu na chalupě? Máme pro vás pár tipů.Co by měla garáž u chalupy splňovat

Mezi obecné zásady výběru jakékoliv garáže, ale i přístřešku na auto či dalších staveb (včetně obyčejného zahradního domku) patří, že by měly svým vzhledem a dispozicemi co nejvíce odpovídat hlavní stavbě na pozemku, v tomto případě chalupě.

Neměli byste tedy opomíjet barvu, materiál konstrukce či tvar střechy. Ten je dokonce v mnoha lokalitách, zejména v CHKO, stanoven vyhláškou.Proto vám představíme několik variant – levných i těch dražších.

Nejoblíbenější garáže na chalupu

Pokud má garáž sloužit primárně jako dílna nebo kůlna a na chalupě nepobýváte celoročně, ale jen několikrát do roka na pár dní, může být pořizování klasické zděné nebo betonové garáže zbytečně nákladné.

Zejména tehdy se pak vyplatí sáhnout po levné plechové garáži za pár tisíc, zpravidla to však znamená spokojit se s méně atraktivním vzhledem. Ale nemusí to být pravidlem. V nabídce Hobbytec.cz totiž najdete také prémiové montované garáže s krásnou omítkou v mnoha dostupných barvách, snadno ji tak přizpůsobíte chatě a okolí.

 

 

Plechová pultová garáž


plechovagarazJde o nejlevnější plechovou garáž v nabídce Hobbytec.cz, je dostupná už v základním provedení, tedy pouze v pozinku. Za příplatek je ale možno zvolit také barevné provedení s lakováním z barevné palety RAL. Velkou předností je široká škála základních rozměrů a z toho vyplývající přizpůsobivost téměř jakýmkoliv požadavkům.

 

 

 

 

sedlovelkavrata2Montovaná garáž s omítkou a sedlovou střechou

Patří mezi již zmíněné prémiové modely, můžete volit až z osmi barevných odstínů kvalitní venkovní omítky. Existuje ve variantě pro jedno i dvě auta. V provedení se dvěma parkovacími místy může mít garáž jak jeden velký, tak dva menší, oddělené vjezdy a vnitřní prostor lze po dohodě rozdělit příčkou, čímž vzniknou dvě zcela oddělené garáže.

 

 

dvougarazDřevěná garáž Double

Přestože i plechovou garáž bez problému sladíte s prakticky jakoukoliv stavbou, někdy není na škodu dát přednost o něco elegantnějšímu řešení, jakým je právě tento typ. Jedná se o dvojgaráž se dvěma samostatnými vjezdovými vraty, která umožňují širší a především pohodlnější možnost využití. Nemusíte tedy např. vyjíždět s autem z garáže pokaždé, když z ní chcete vynést ven rozměrnější vybavení či materiál. Dřevo severské borovice má navíc velmi atraktivní kresbu, k dřevěné chatě se tak skvěle hodí.