Na co byste měli brát ohled při výběru garáže pro velké vozy či osobní dodávky, abyste si zajistili pohodlné a bezpečné parkování? Které produkty z nabídky Hobbytecu volí ostatní majitelé?

Osobní dodávky, minivany, a především čím dál populárnější a už tak obří SUV jsou každým rokem o něco větší. Problémem mnoha novopečených majitelů, ale i těch, kdo nákup některého z uvedených typů vozů zvažují, bývají však limity stávající garáže.

Jako řešení se nabízí rozšíření stávající či stavba zcela nové garáže, což umožní vůz nejen zaparkovat, ale také garáž pohodlně využívat k jiným aktivitám.

 

TIP na úvod: Pokud místo plechové garáže zvažujete i jinou variantu, jak zajistit, postavit či rozšířit bytelnou, ale cenově dostupnou garáž, doporučujeme volbu hotové betonové garáže. 

 

Co by tedy měla taková garáž pro SUV, osobní dodávku či minivan splňovat, aby bylo její používání pohodlné? 

Především dostatečné rozměry, tedy délku alespoň 8,5 m, šíři 5 m a výšku 2,5 m. Právě výška stropu je v případě garáže pro tuto kategorii vozů ještě podstatnější než u jiných vozů. 

 

TIP na produkt: Zvýšená betonová garáž s betonovou podlahou je pro osobní dodávky, minivany a SUV přímo navržená. Výška téměř 3 m nabízí dostatek prostoru pro pohodlný vjezd i s menším nákladem na střeše a podlaha hravě unese vysokou zátěž nejen prázdného, ale i plně naloženého vozu. Volný prostor nad střechou vozu oceníte
i proto, že umožňuje komfortní a bezproblémové otevření zavazadlového prostoru – zejména u SUV k nezaplacení.

 

TIP: Více o rozměrech – minimálních skutečných vs. normami stanovených – se dočtete v našem článku minimální rozměry garáže.

 

Důležitou roli hraje také šířka vjezdových vrat. Vzhledem k poněkud složitějšímu parkování s většími vozy totiž platí, že čím širší vjezd, tím lépe. Tak se elegantně předejde možnému uražení zrcátek při snaze vměstnat vůz skrze úzká vrata do jinak prostorné garáže.